Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:947274
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 45 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Izmantoto terminu skaidrojums    3
  Ievads    4
1.  Tabakas rašanās vēsturiskais aspekts    6
2.  Tabakas bizness un smēķēšanas reklāma    8
3.  Tabaka kā atkarību izraisoša viela    9
4.  Nikotīna iedarbība uz cilvēka organismu    11
5.  Smēķēšanas izraisītās slimības    14
6.  Smēķēšanas pārtraukšana    19
7.  Smēķēšana un mutes dobuma slimības    20
8.  Pētījums par smēķēšanu    22
  Secinājumi    27
  Izmantotā literatūra    28
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1. Zelējamā tabaka ir viens no vissenākajiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Indiāņi tabaku smēķēja rituālos, līdz 19. gs. smēķēšanai tabaku ražoja pīpēs, zelēšanai, šņaukšanai. Papīrā ietīta sasmalcināta tabaka, kas šodien pazīstama kā cigarete, pirmo reizi dokumentēta Krimas kara laikā, kad britu karavīriem to izgatavot iemācīja turki.
2. Līdz 20. gs. 20 gadiem smēķētāju sievieti uzskatīja par amorālu ar sliktu raksturu, taču tāda nostāja bija neizdevīga tabakas ražotājiem. Kompānija „America Tobacco” 1928. gadā nosprieda, ka beidzot jāpārliecina sievietes kļūt par „modernām”, lauzt sociālās barjeras dzimumu līdztiesības ziņā. Kā sabiedrisko attiecību speciālists Edvards Bornejs strādāja pie reklāmas „ sieviete un cigarete”. Jau pēc gada minētā kompānija peļņu bija dubultojusi. Lielākie tabakas ražotāji pasaulē China National Tobacco, Philip Morris, britisch American Tobacco. Pēc PVO 2007. gada datiem 1,3 miljardi iedzīvotāju, gandrīz trešā daļa cilvēces smēķē.
3. Smēķējot cilvēks ieelpo līdz pat 40 koncerogēnu un 400 ķīmisku vielu: cianoīdūdeņradi, acetonu, uretānu, toluolu, arsēnu, metanolu, pirēnu, fenolu, butānu, naftalīnu, kadmiju, poloniju, oglekļa monoksīdu, DDT jeb dihlordifeniltrihloretānu, benzopirīnu, vinilhlorīdu u.c.
4. Smēķēšana vājina imūnsistēmu, palielinot dažādu slimību risku: izraisa pāragru ādas novecošanu, samazinot tās elastību, nenodrošinot ar A vitamīnu, negatīvi ietekmējot asinsriti, bojā mutes dobumu, veicinot zobu aplikuma veidošanos, dzeltēšanu, bojāšanos, pastiprina čūlu veidošanos mutē. Ir 16 vēža paveidi, kurus provocē tieši smēķēšana: plaušu, balsenes, rīkles, barības vada, urīnpūšļa un aizkuņģa.
5. Nikotīns iedarbojas uz acetilholīna receptoriem smadzenēs stimulē dopamīna izdali un veicina atkarības veidošanos. Psihoterapeiti uzskata, ka smēķēšanu veicina ne tikai fiziskā atkarība, bet arī psiholoģiskā atkarība: ilgas pēc drošības, risks un pašapliecināšanās, dumpinieciskums, traucējumi bērna attīstībā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties