Šī tēma, ko izvēlējāmies, ir aktuāla, jo visi cilvēki, arī nesmēķētāji cieš no smēķētāju radītajiem draudiem savai veselībai. Pēdējo gadu laikā daudz tiek runāts par atkarību izraisošu vielu lietošanu – narkomāniju, alkoholismu, smēķēšanu un toksikomāniju. Tomēr sabiedrībā, īpaši jauniešu vidū, turpina pieaugt to cilvēku skaits, kas pakļauj sevi šo vielu postošai darbībai. Vieglprātība, pamēģinot vai uzsākot kaitīgās vielas, parasti noved pie neatgriezeniskām izmaiņām organismā, cilvēks degradējas un ātri vien var aiziet bojā. Tāpēc vēl un vēl jārunā par atkarību izraisošām vielām, lai cilvēki būtu vispusīgi informēti par smago kaitējumu veselībai, lai nerastos vēlme tās pamēģināt. Pēc mūsu apkopotajiem datiem, smēķēšana diemžēl, ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa.
Mūsu mērķis ir uzzināt, kādi ir smēķēšanas uzsākšanas cēloņi, t.i. – kāpēc jaunieši vieglprātīgi izdara izvēli par sliktu savai veselībai, kādi ir smēķēšanas psiholoģiskie aspekti, noskaidrot, kāda ir jauniešu nesmēķētāju attieksme pret vienaudžiem, kuri smēķē, un rast idejas smēķēšanas apkarošanai, kā arī noskaidrot skaitu, cik daudz jauniešu smēķē.
Darba gaitā mēs izveidojām aptauju, kurā tiks anketēti dažādi skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Anketas veidojām, lai uzzinātu, kāds ir to skolēnu īpatsvars, kas smēķē, kāpēc, cik ilgi, un kas viņus pamudināja izdarīt šādu izvēli. Vēlējāmies arī sastādīt ieteikumus, kā veiksmīgi apkarot smēķēšanu un tās izraisītās sekas.
Pētījuma mērķis:noskaidrot smēķējošo jauniešu skaitu, jauniešu smēķēšanas iemeslus, tās ietekmi uz ikdienas dzīvi, apkārtējiem vienaudžiem un izzināt veidus, kā to apkarot.
Pētījuma jautājumi:
1.Kādi ir smēķēšanas uzsākšanas iemesli jauniešu vidū?
2.Kādi ir veidi, kā cīnīties ar smēķēšanas izplatību un tās radītajām izteikti negatīvajām sekām jauniešu vidū?
3.Cik daudz jauniešu smēķē?
Hipotēze: Mūsu darba hipotēze ir, ka šobrīd regulāri smēķējošo skolēnu skaits Rīgas 3.vidusskolā un citās centra skolās ir apmēram 30% .…