Padomju okupācija ir salīdzinoši nesens posms Latvijas vēsturē, kurš daudziem Latvijas iedzīvotājiem vēl joprojām saglabājies atmiņā, tieši tāpēc okupācijas režīma īstenotā politika arī šodien ir aktuāla un plaši apspriesta tēma. Tomēr atlicis vēl daudz neskaidrību un līdz galam neizzinātu jautājumu, samērā maz uzmanības pievērsts sovjetizācijas atstātajai ietekmei uz tā laika izglītības sistēmu. Okupācijas režīma veiktās izmaiņas mainīja vairāku paaudžu pasaules uztveri, tādējādi sovjetizācijas sekas vēl joprojām jūtamas mūsdienu cilvēku dzīvē un šībrīža izglītības sistēmā. Lai arī pirmais padomju okupācijas posms ilga tikai vienu gadu, no 1940. līdz 1941. gadam, šajā laikā tika pieņemti svarīgi lēmumi un veiktas būtiskas valsts un izglītības sistēmas izmaiņas, kas turpmākajos okupācijas gados tika pilnveidotas un paplašinātas. Skolu sovjetizācijas izpausmes pilnvērtīgāk iespējams pētīt, analizējot konkrētu piemēru, tāpēc izvēlējos apskatīt visai maz izzināto Rīgas Franču liceja vēsturi laika periodā no 1921. līdz 1941. gadam.
Iespēja pētīt vēl līdz galam neizzinātu tēmu un vēlēšanās iepazīties ar savas skolas vēsturisko attīstību noteica zinātniskā darba tēmas izvēli: Skolu sovjetizācija 1940./41. gadā un tās izpausmes Rīgas Franču licejā.
Darba mērķis ir izpētīt Franču liceja sovjetizācijas procesu Padomju Savienības okupācijas laikā no 1940. līdz 1941. gadam.…