SECINĀJUMI
• Latvijas augstākās izglītības sistēma ir kompleksa un atvērta sistēma, tā ir vienotās Eiropas izglītības telpas daļa, attīstās līdz ar to. Augstākā izglītība ir nemainīgi palikusi tā, kas veido attīstītas sabiedrības pamatu, tāpēc ir būtiski nodrošināt augstākās izglītības studiju procesa izglītības kvalitāti un tās turpmāku pilnveidi.
• Augstākās izglītības kvalitāte ietver sevī plašu kompetenču, piedāvāto studiju programmu, studiju procesa, mācībspēku u.c. iekšējo un ārējo faktoru kopumu. Daļa no atšķirīgajām kvalitātes definīcijām tomēr ir piemērotas augstākās izglītības sistēmai, kurai ir dinamiska un pozitīva loma sabiedrībā, kultūrā un ekonomikā.
• Augstskolai ir jāspēj piedāvāt tāda izglītība, kas ļaus jaunajam speciālistam iekļauties darba tirgū un būt konkurētspējīgam un labam speciālistam arī pārmaiņu laikos. Tas attiecas arī uz skolotāju izglītības programmām, kur izglītību iegūst jaunie pedagogi, kuri nākotnē aktīvi piedalīsies jaunās paaudzes attīstības procesā.
• Valsts konkurētspēja un attīstība ir atkarīga no izglītības kvalitātes skolā, kas, savukārt, nevar būt realizējama bez skolotājiem, kuru kompetences pamats veidojas studiju procesā augstskolā.
• Studiju process viennozīmīgi ir augstākas izglītības ieguves sastāvdaļa, un gan studenti, gan augstskolas mācībspēki ir iesaistīti tā kvalitātes veidošanā. Studiju process veicina zināšanu un prasmju apguvi augstākās izglītības mērķa sasniegšanai.
…