Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:205268
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Tālākizglītības izpratne, tās nepieciešamības pedagoga profesijā pamatojums    4
2.  Pedagogu tālākizglītības iespējamais raksturojums    6
  Nobeigums    8
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    10
Darba fragmentsAizvērt

Mainoties sabiedrības vajadzībām, mainās arī prasības izglītībai. Mūsdienu demokrātiskajā sabiedrībā cilvēkiem ir nepieciešams mācēt adaptēties mainīgajā pasaulē, mērķtiecīgi, radoši un patstāvīgi darboties jaunos dinamiskos apstākļos, tāpēc izglītības galvenais uzdevums ir veicināt humānu, intelektuālu, harmonisku un radošu cilvēku veidošanos. Profesors Oskars Zīds uzskata, ka „Izglītība visos laikmetos un dažādajās sociālajās sistēmās vienmēr ir bijusi, ir un būs svarīgākais, būtiskākais, stabilākais, sabiedrības skatījumā nozīmīgākais attīstības faktors un vērtība, kas rezultātu vai peļņu nedod tieši, bet parādās pēc noteikta laika jaunās idejās, jaunos darbos, jaunās attieksmēs un katras nākamās paaudzes kompetencēs.” (6)
Tēmas aktualitāte: izglītota sabiedrība ir būtiskākais nosacījums, lai tā tuvākā un tālākā nākotnē spētu risināt sociāla un ekonomiska rakstura problēmas. Tieši tādēļ, arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc tādiem sabiedrības locekļiem, kuri ir ieguvuši augstu, starptautiskajā vidē konkurētspējīgu izglītību, ir gatavi nepārtraukti paaugstināt savu izglītības līmeni, ir elastīgi domāšanā un paši ir spējīgi atrast nodarbošanās veidu mainīgajā vidē. Tāpēc Izglītības likumā noteikts, ka mūsdienu skolas uzdevums ir ne vien sniegt kvalitatīvas zināšanas, izmantojot visu pedagoģisko un psiholoģisko metožu paņēmienu kopumu, bet arī sekmēt katra skolēna kā spilgtas individualitātes, vispusīgi attīstītas un sociāli nobriedušas personības attīstību. Tas uzliek papildus atbildību katram pedagogam, jo pedagogs ir tas, kuram minētais ir jānodrošina. To iespējams izdarīt tikai tad, ja pats pedagogs atrodas nemitīgā tālākizglītošanās procesā, sākot jau ar to, ka viņš apgūst jaunas mācību metodes un beidzot ar to, ka caur šīm metodēm, tālākizglītības procesā iegūtās zināšanas nodod skolēniem. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties