Viens no izglītotāju svarīgākajiem mērķiem ir sniegt bērniem mūsdienu prasībām atbilstošu izglītību, kas ietver noteiktas zināšanas un prasmes. Lai šo svarīgo mērķi sasniegtu, ir nepieciešamas noteiktas izglītības programmas, skolotāji, kas tās īsteno, un skolēni, kam to visu mācīt. Diemžēl viss nav tik vienkārši. Lai skolēni varētu mācīties, viņiem skola ir jāapmeklē regulāri.1
Darba aktualitāte: Aizvien aktuālāka problēma kļūst skolēnu mācību stundu kavējumi. Mani ieinteresēja, kāpēc skolēni kavē skolu. Vai tikai skolēni paši nolemj neiet uz skolu? Cik lielas sekas skolēni izjūt neapmeklējot mācību stundas? Kam būtu jāatbild un jāstrādā ar skolēniem, kas kavē skolu - vecākiem, skolotājiem, vai pašiem skolēniem? Protams, pašiem skolēniem par to ir jāatbild, bet ne vienmēr pusaudži to apzinās, kas būtu labākais. Jaunības maksimālisms, paaugstināta emocionalitāte, tieksme pēc patstāvības ir iemesls tam, ka pusaudži izdara pārsteidzīgus secinājumus un kļūdas. Tādēļ svarīgi būtu iesaistīties vecākiem, jo no tiem pusaudži iegūst emocionālu atbalstu. Šīs problēmas risināšanā jāiesaistās arī skolotājiem un sociālajam pedagogam, jo viens no darba laukiem ir darbs ar skolēniem, kas kavē mācību stundas.
Manuprāt, šī problēma ir populāra vairāk pilsētas skolās, taču pamazām šī tendence vērojama arī lauku skolās, tāpēc vēlējos uzzināt, kas skolēnus mudina to darīt Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā.
Darba novitāte: Pirmā šāda veida analīze Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā.
Darbā risināmā problēma: Lai skolēni varētu mācīties, viņiem skola ir arī jāapmeklē, bet tas ne vienmēr tā notiek. Interesantāk šķiet pavadīt laiku kopā ar draugiem, izklaidēties, lietot atkarību veicinošas vielas, līdz ar to mācības paliek otrā plāna lomā. Neapgūst mācību vielu, kas nepieciešama turpmākajām studijām, kā arī dzīvei, darbam un paša izaugsmei.
Mērķis: Analizēt iemeslus kavēto stundu skaita pieaugumam. Apkopot pētījuma rezultātus un nonākt pie interesantiem secinājumiem.
Darba uzdevumi:
1. Veikt teorētiskās literatūras analīzi par pētnieciskā darba tēmu.
2. Izdarīt skolas kavējumu analīzi.
3.Meklēt sakarību starp neattaisnotajiem stundu kavējumiem un skolēnu sekmību.
4.Matemātiski aprēķināt un sistematizēt iegūtos aptauju rezultātus.…