Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:722750
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šī kursa darba ietvaros es centīšos lasītāju tuvāk iepazīstināt ar šķidrumu (izšķīdušu vielu) koncentrācijas mērījumos izmantotajām metodēm un to tehniskajām realizācijām, kā arī ar atsevišķo metožu priekšrocībām un to trūkumiem, neizejot no ķīmijas pamat kursa zināšanu robežām, jo sekojošā tekstā tiks plašāk izklāstītas analītiskās ķīmijas kvantitatīvās analīzes metodes. Piezīme, tekstā tiks aprakstītās analīzes metodes šķidrumiem (izšķīdušām vielām), kuru ķīmiskais sastāvs ir zināms, atsaucoties uz kursa darba tematu ,,šķidrumu koncentrācija’’, kas viennozīmīgi ir kvantitatīvs raksturlielums.
Šķidrumu koncentrāciju parasti raksturo ar izšķīdušās vielas daudzuma (masas, tilpuma) attiecība pret šķidrumu tilpumu. Kaut gan, manuprāt, loģiskāk būtu šķidrumu koncentrāciju precizēt kā vielas koncentrāciju, jo tiklīdz jāanalizē maisījumi, kas sastāv no vairākām izšķīdušām vielām, lai varētu noteikt kopējo koncentrāciju ir jānosaka katras atsevišķās vielas koncentrācija no kā sastāv šis maisījums2. Potenciometriskā titrēšana
Viena no elektroķīmiskajām analīzes metodēm, kura tiek izmantota vielu kvantitatīvo īpašību noteikšanai ir potenciometriskā titrēšanas analīze, kas ir jonu koncentrācijas noteikšanas metode, pamatojoties uz analizējamā šķīdumā iegremdēta elektroda elektroķīmiskā potenciāla maiņu titrēšanas gaitā. Jonu koncentrācijas vērtību šķīdumā var tieši izskaitļot no Nernsta vienādojumu, šis fakts nākamajās nodaļās būs tuvāk paskaidrots.
"Metodes būtība ir tāda, ka pētāmajā šķīdumā iegremdē indikātorelektrodu un šķīdumu titrē, pie tam titrēšanas procesā mēra elektroda potenciālu. Nosakāma jonu koncentrācija atkarībā no pievienotā darba šķidruma tilpuma mainās nevienvērtīgi. Sākumā šī izmaiņa nav liela, pēc tam tā kļūst jūtamāka, un beidzot, ekvivalences punktā sasniedz vislielāko vērtību. ... Maksimālā izmaiņa atbilst reaģējošo vielu ekvivalentajai attiecībai. ... Pēc grafika var noteikt ekvivalences punktu – tas ir līknes pārliekuma punkts. Pārliekuma punkta orditāte atbilst elektroda potenciālam titrēšanas beigās , bet abscisa – noteikšanai izlietotā šķīduma tilpumam.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1118072
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties