Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:253564
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Koka biomasas kompleksa izmantošana    4 - 5
3.  Šķeldas iegūšana un izmantošana    6 - 9
4.  Šķeldas eksporta un importa dinamika    9 - 10
5.  Biomasas izmantošana kurināmajā    10 - 11
6.  Plantāciju audzēšana kurināmās koksnes ieguvei    11 - 15
  Izmantotā literatūra    16
  Pielikums    17-20
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Dabas aizsardzībai vienmēr ir bijusi nozīmīga loma, it īpaši pēdējos desmit gados, kad sabiedrība ir kļuvusi informētāka un izglītotāka šajā jomā. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir pieņemti vairāki likumi un no tiem izrietoši normatīvie akti, kuros ir plaši un konkrēti izklāstītas sabiedrības un valsts prasības attiecībā pret dabas vērtību saglabāšanu un aizsardzību, apsaimniekošanu un vairošanu. Patreiz, kad Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā, ļoti būtiski ir pilnveidot visu veida resursu aizsardzības un apsaimniekošanas likumdošanu, ko nevar kvalitatīvi veikt bez problēmu uzskaites, analīzes un risinājumu izstrādes.
Balstoties uz dabas daudzveidības saglabāšanas principu, būtu jānodrošina ainavas saglabāšana Latvijas teritorijā, kā arī pareiza apsaimniekošana, taču precīzu attiecību ir grūti definēt. Meži Latvijā aizņem 2923188 ha jeb 45% procentus no valsts platības. Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, Latvija pieskaitāma pie mežiem bagātām valstīm, jo Eiropā meži vidēji aizņem 33% no sauszemes teritorijas. Valsts apsaimniekošanā atrodas 1458394 ha (49,9%) meža, savukārt pārējie meži sastāda 1464794 ha (50,1%). .
Klimata pārmaiņas aizvien vairāk apdraud pasaules sabiedrību, tāpēc šie jautājumi ir nokļuvuši starptautiskās politikas darba kārtībā. Viens no veidiem, kā palēnināt siltumnīcas efekta gāzu koncentrēšanos, ir izmantot biomasu (koksnes šķeldu, skaidas utt.) kā atjaunojamo energoresursu, lai samazinātu siltuma ražošanas procesā visbiežāk lietotos fosilā (akmeņogles, nafta, dabasgāze) kurināmā veidus. Biomasai sadegot, tās izdalītajam ogļskābās gāzes apjomam ir neitrāla ietekme uz vidi. Tādējādi būtiski samazinās kaitīgo izmešu daudzums un to negatīvā ietekme uz vidi un tās degradāciju.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties