Nobeigums
Rakstot šo projektu izlasīju daudz pasakas un meklēju informāciju par skaitļiem pasakās. No izlasītajām pasakām, uzzināju par tādām svara mērvienībām, kā puds, birkavs vai mārciņa, ko iepriekš nezināju.
Lasot pievērsu uzmanību pasakās minētajiem skaitļiem, mērvienībām. Konstatēju, ka latviešu tautas pasakām raksturīgie skaitļi ir trīs un deviņi (trešā diena, devītās dienas vakars, trīs māsas). Šie skaitļi piešķir pasakām maģiskuma noskaņu. Latviešu tautas pasakās skaitļi tiek izmantoti arī ar simbolisku nozīmi. Dažreiz Pasakās skaitļi ir izmantoti ar zināmu mērķi, tiem tiek piešķirtas gan pozitīvas, gan negatīvas īpašības. Piemēram, pasakā “Zirgs par palīgu” sastopami maģiskie skaitļi: trešais vakars, trīsreiz, trīs ķēniņa meitas, sešgalvainais, deviņgalvainais, divpadsmitgalvainais velns.
Domāju, ka pasakas var izmantot matemātisko jēdzienu apguvē maziem bērniem. Lasot un iepazīstot skaitļus caur pasakām, bērniem attīstās domāšanas spējas. Ar ciparu pasaku palīdzību bērni var iemācīties rakstīt ciparus. Nākotnē gribētu lasīt priekšā pasakas savai mazajai māsai, lai viņai mācītu skaitļus.
Visvairāk pasakas bija par dzīvniekiem, māsām un brāļiem, princesēm, pūķiem utt.. Man bija ļoti skumji lasīt, ka latviešu tautas pasakās vecākiem bērni attēloti kā labie un ļaunie, un gandrīz katrā otrajā pasakā bērni tiek atgrūsti vai ir bāreņi.
…