Lai grūtniecība sāktos sekmīgi ,ir vērts par to padomāt jau iepriekš. Ir vairāki nosacījumi, kurus ievērojot jūs ne tikai palielināt grūtniecības iestāšanās iespēju, bet tā būs labākā garantija , lai jums piedzimtu normāls, veselīgs bērns. Ideāli būtu ja jums un jūsu partnerim plānot grūtniecību jau trīs mēnešus iepriekš. Tieši pirmajās nedēļās, kad jūs pati varat nezināt, ka esat grūtniecības stāvoklī, bērna attīstība var tikt visvieglāk traucēta. Tādejādi laba fiziskā stāvokļa uzturēšana un veselīgs uzturs garantēs, ka esat darījusi visu ,lai pasargātu mazuli dzemdē. Būtu jāņem vērā arī citi nosacījumi. Varbūt jūsu darbs apdraud mazuļa veselību, vai varbūt jūs neesat saņēmusi poti pret masaliņām. [1; 10]
Agrīnas grūtniecības pazīmes, viena vai vairākas no šīm izmaiņām var liecināt , ka jūs esat stāvoklī. Jūs varat neievērot nevienu no tām pašā sākumā, bet instinktīvi nojaust, ka esat stāvoklī, ka jūs jūtaties citādi.
Nav menstruāciju – bet , ja menstruācijas parasti ir neregulāras vai arī jūs esat satraukta , aizņemta vai slimojat , tas nevar būt pārliecinošs rādītājs . Ir iespējama arī neliela asiņošana ap to laiku, kad jābūt menstruācijām arī tad ja ir iestājusies grūtniecība.
Palielinātas, jūtīgas krūtis, kas nedaudz niez.
Savāda, metāliska garša mutē.
Nogurums ne tikai vakarā , bet arī dienas laikā.
Jūtams vājums, galvas reiboņi.
Normālas vaginālas sekrēcijas palielināšanās.
Nelabums un iespējama vemšana, tas var notikt jebkurā dienas laikā.
Stipra nepatika pret dažādām lietām, tādām kā alkohols, kafija, cigarešu dūmi, un kāre pret citām.
Neparasta emocionalitāte hormonālo izmaiņu dēļ.
Bieža urinēšana.
Vairums šo izmaiņu rodas , paaugstinoties hormonu līmenim pirmo grūtniecības nedēļu laikā, jūsu organismam gatavojoties bērniņa audzēšanai. Nepatīkamās sajūtas parasti mazinās vai pa izzūd ap 12. grūtniecības nedēļu. …