Es izvēlējos šo tēmu, jo, manuprāt, tā ir izpētes cienīga. Katram cilvēkam jāzina citu tautu vēsture, cik vien tas ir iespējams. Nevar būt apmierinātam tikai ar savas valsts vēstures zināšanām, ir jāpievēršas arī citām tautām, kuras pastāvēja jau ļoti sen, šīm valstīm ir ievērības cienīgi vēstures pieminekļi. Tieši izrakumi ļauj mums ieraudzīt šo valstu vēsturi, to kultūras bagātību. Jau ilgu laiku pirms mūsu ēras Sīrijā, Palestīnā un Feniķijā risinājās ievērības cienīgi notikumi, tā laika vēstures pieminekļi satrauc mūsu prātu un dvēseli un liek mums brīnīties par tā laika kultūras bagātību valstīs, kuras atrodas tālu no mums.
Mans mērķis un uzdevumi, rakstot šo referātu bija Palestīnas, Sīrijas un Feniķijas arheoloģisko izrakumu izpēte. Es vēlējos izpētīt cik daudz ar izrakumu palīdzību tika atklāts šajās valstīs. Arheoloģiskie izrakumi parāda to, kas līdz šim mūsu acīm ir bijis apslēpts. Mans mērķis un uzdevums ir parādīt lasītājam un referāta pētītājam to, ko ir atklājuši izrakumi šo valstu teritorijā.
Referāts sastāv no trim daļām. Pirmajā daļā tika aprakstīta Sīrija, tās vēsture īsumā un arheoloģiskie izrakumi un to rezultāti, kuri bija veikti mūsdienu Sīrijas teritorijā. Otrajā daļā tika apskatīta Feniķija un izrakumi, kuri tika veikti tās teritorijā, savukārt, trešajā daļā tika apskatīta Palestīna. Referāts nav apjomīgs, jo materiālu par šo tēmu, tieši par arheoloģiskajiem izrakumiem šo valstu teritorijā ir ļoti maz.…