Kāpēc izvēlējos tieši šādu tematu? Sirdsapziņa - it kā katrs apzināmies un zinām, ko šis vārds nozīmē un kāda ir tā būtība, bet reizēm tomēr nepietiek ar tām zināšanām, kas jau ir, vienmēr gribas uzzināt kaut ko vairāk un pēc iespējas kaut ko jaunāku un interesantāku. Tas ir normāli, jo cilvēks vienmēr ir tiecies pēc zināšanām. Tāds varētu būt pamatojums, kāpēc tieši šādu tematu esmu izvēlējies. Varētu teikt arī to, ka mani sirdsapziņas jēdziens ļoti ieinteresēja un radīja vēlmi noskaidrot, ko par to ir teikuši gudri un populāri filozofi, kā piemēram, Kants, Aristotelis, Heidegers u.c.
Principā, darba mērķis ir noskaidrot: kas ir sirdsapziņa un kā tā izpaužas ikdienā un ko ar šo jēdzienu izprotu.
Darbs sastāv it kā no divām daļām, kur pirmajā daļā tiek aplūkota ētika kā zinātne vispār un kāds ir tās mērķis un uzdevumi. Savukārt, otrajā daļā vairāk uzmanība tiek pievērsta tieši sirdsapziņas jēdziena būtības noskaidrošanai, kā arī sirdsapziņa sasaistē ar kaunu.
Kas ir ētika un kāds it tās uzdevums un nozīme kā mūsdienās, tā arī Antīkajā kultūrā un vēsturē vispār?
“Ētika - filozofiska zinātne, kuras pētīšanas objekts ir morāle . Ētika rodas, garīgi teorētiskajai darbībai nošķiroties no materiāli praktiskās... Ētikas uzdevums bija risināt tās pašas praktiskās tikumības problēmas, kādas cilvēkam radās dzīvē ( kā rīkoties, ko uzskatīt par labu un ko par ļaunu utt.).”1 Principā, sirdsapziņa vairāk saistās ar cilvēku tikumību un garīgajām vērtībām, kuras drīzāk nav rakstiski fiksētas, bet cilvēks tās apzinās un bieži vien rīkojas vadoties pēc tām, pieņemot svarīgus lēmumus vai arī rīkojas, kā ir pieņemts sabiedrībā, t.i., balstoties pēc sabiedrībā vispārpieņemtajiem principiem un normām.…