Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Sīpolu (loku ieguvei) mēslošanas sistēmas izstrāde modeļsaimniecībai "Brieži"

     

    Referāts23 Bioloģija

4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:464242
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.08.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  PROJEKTA UZDEVUMS    4
2.  LITERATŪRAS APSKATS    6
3.  SĪPOĻU AGROTEHNIKAS SPECIFIKA    10
4.  SUBSTRĀTA RAKSTUROJUMS    12
5.  KAĻĶOŠANA    14
6.  MINERĀLMĒSLI    15
7.  SĪPOĻU MĒSLOŠANAS SISTĒMA    18
8.  AUGU BAROŠANĀS DIAGNOSTIKA    22
9.  LAISTĀMAIS ŪDENS, TĀ KVALITĀTE    23
10.  RAŽAS KVALITĀTES KONTROLE    25
11.  ANALĪTISKIE PAKALPOJUMI    26
  SECINĀJUMI    29
  LITERATŪRA    30
Darba fragmentsAizvērt

1. PROJEKTA UZDEVUMS
Modeļsaimniecība „Brieži” ir zemnieku saimniecība. Tā atrodas Jelgavas rajona Zemgales līdzenumā Līvberzes pagastā. Zemnieku saimniecība „Brieži” dibināta 1995. gadā. Šeit audzē pārsvarā dārzeņus, kurus realizē Rīgas centrālajā tirgū, ka arī Jelgavas un Tūkuma tirgū. Saimniecībā dārzeņus audzē gan atklātā laukā, gan segtajās platībās.
Līdz ar to, ka ir liels sīpolu loku pieprāsījums pavasara beigas, vasaras sākumā tirgū, saimniecībā tiks uzbūvēta moderna šūnu polikarbonāta seguma 2400 m2 liela siltumnīca sīpolu audzēšanai. Šūnu polikarbonāts tika izvēlēts tādēļ, ka tas ir labāks par stiklu, jo tas labāk aiztur siltumu, ir triecienu un sitienu drošs, ir vieglāks un tā gaismas caurlaidības spēja nav daudz sliktāka par stiklu (stikls - > 90%, šūnu polikarbonāts - > 84%). (Gailīte M., 2008)
Pēc vairāku autoru (M. Kņagiņičeva, M. Aleksejevas, V. Markova u. c.) datiem, sīpolaugi satur ap 10–15% sausnes, pie tam sīpolos vairāk nekā lokos. Parasto sīpolu sīpolos tās 15– 20%, bet lokos tikai 8–12%. Olbaltumvielu sīpolaugos vidēji 1,8–3%. Cukura daudzums, kura galvenās sastāvdaļas ir glikoze un fruktoze, svārstās 6–12% robežās. Sīpolu lokos tā ir tikai 1,5–1,8%. Sīpolos cukurs ir kā disaharīdu, tā monosaharīdu veidā. Vasaras sīpolos pārsvarā ir monosaharīdi, tāpēc tie ir saldāki, par ziemas sīpoliem. Sīpolaugi satur 0,5–1,5% minerālo elementu, no kuriem galvenie ir kālijs, kalcijs, magnijs, fosfors, sērs, dzelzs. Sīpolaugos ir vidēji 12–20 mg% C vitamīna. Visvairāk tā ir lielloku, daudzposmu un nokaru sīpolu lokos – 75– 100 mg% un vairāk. Arī parasto sīpolu lokos tas nereti pārsniedz 50–60 mg%. Parasto sīpolu loki satur arī daudz karotīna– pāri par 3,5 mg%. Sīpolos ir 0,10– 0,12 mg% B1 vitamīna, 0,02–0,03 mg% B2 vitamīna un 0,15–0,20 mg% PP vitamīna. Augstu vērtējamas sīpolaugu sarainās eļļas (sīpolos 0,05%), kuras rada sīpolaugu specifisko, ēstgribu veicinošo smaržu un garšu. Sīpolaugi satur fitoncīdus, tāpēc tiem piemīt baktericīdas īpašības. Tos lieto pret saaukstēšanos, kā arī pret sirds un asinsvadu, plaušu, zarnu slimībām. Lauksaimniecībā sīpolaugus, it sevišķi ķiplokus, lieto sēklu kodināšanai un augu apsmidzināšanai pret kaitēkļiem. Novērots, ka, audzējot sīpolaugus kopā ar citiem dārzeņiem, mazāk izplatās augu slimības. (M. Baumane, 1973)
Saimniecībā sīpolus audzēs no sēklam. Audzējot no sīksīpoliņiem, ir lielākas izmaksas stādāmā materiāla sagatavošanā, un šīs šķirnes parasti glabājas īsāku laiku. No sēklām audzētie sīpoli ir piemērotāki ilgstošai glabāšanai, ir zemākas sēklu izmaksas uz hektāru.
Saimniecībā audzēs loku sīpoļu šķirni 'Parade', ko piedāvā firma SIA „Kurzemes Sēklas”. 'Parade' ir ražīga, viengadīga lielloku sīpolu šķirne. Lapas vertikālas, samērā smalkas. Aug sīpola bumbuli neveido. Raža pilnībā ienākas 60– 70 dienās pēc uzdīgšanas. Piemērota audzēšanai siltumnīcā un laukā. Nepārziemo. Sēj 250– 300 sēklas/ m2, rindstarpas 10– 15 cm.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1231343
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties