Aplis- galvenokārt jau tas ir gredzens, bet “Gredzenu pavēlniekā” pastāv arī citi apļi un loki. Minastirītas 7 aizsardzības loki (pilsēta būvēta apļveida) ar centru citadeli, kas atradās aiz aizmugurējā loka. Iespējams, ka Tolkīns izmantojis tieši Atlantīdas arhitektūras principus, lai attēlotu Ministarītu. Aplis- saule- Ministarīta arī mēdza dēvēt par saules pilsētu- saules torni. Mirasmogulu... mēness tornis. Abiem gan mēnesim, gan saulei ir apļa forma.
Atlantīda- valdnieku pilsēta, tieši valdnieku pilsēta Tolkīns dod Ministarītai, kas pēc sava izskat līdzinās Atlantīdai. Arī Minasterīta, kā ķēniņa pilsēta, saistās ar viduszemes zelta laikmetu, gluži kā senajos priekšstatos saistībā ar Platona aprakstīto par Atlantīdu.
Atslēga- Gredzenu pavēlniekā vārdi ir galvenā atslēga. Ar atslēgu tiek apzīmēta atšifrēšanas metode. Gredzenu pavēlniekā varoņiem vajadzēja pārvarēt daudz vārtu gan pārnestā, gan tiešā nozīmē.
Bruņinieks- karotāju ordeņa vai dižciltīgo kārtas piederīgais ar noteiktu goda kodeksu un konfidenciālu izturēšanās veidu. Gredzena pavēlnieka varoņi nav tikai ķēniņa dēli, viņi ir kā dižciltīgi bruņinieki, visvairāk manai izpratnei ir piederīgi Boramirs un viņa brālis Faramirs. Viņi atspoguļo cēlu rīcību, varonību. Rohānņi un Kondoras kareivji, kaut arī spīdīgās bruņās bija vienkārši karotāji, pilsētas aizstāvji. Bruņinieks ir kas cēlāks, ar cēlākiem uzdevumiem, tāpēc īsti bruņinieki Gredzenu pavēlniekā ir tikai daži.
Bulta- tālu lidojošs caururbjošs ierocis. Gredzenu Pavēlniekā plaši izmantots, it īpaši elfi, kas ir precīzi loka šāvēji, kuru galvenais ierocis ir bulta un jebkurš šāviens tieši mērķī. Jāņa atklāsmes grāmatā nāve tiek attēlota ar loku rokā. Kā nāves simbols arī grāmatā parādās bultas, tieši nāvējošās orku bultas caururba Boramiru, kad tas cēlsirdīgi aizstāvēja Hobitus no orku un urughaju uzbrukuma.
Cietoksnis- Tikai rietumu pasaulē cietoksnim pastāvēja simboliska nozīme. Viduszemes cietokšņi simbolizē pēdējo patvērumu no ļaunuma ar domu, ja cietoksnis kritīs visam būs gals.
Acs- Saurona acs atradās Mordorā. Saurona pieņemamais veidols. Kā acs viņš varēja redzēt visu, lai kāds būtu attālums. Simbolismā acs parasti ir saistīta ar gaismu un redzes spēju, taču Tolkīns to parāda pretēji, kā tumsu. Saskaņā ar senu uzskatu, acs nav tikai maņu orgāns ar spēju redzēt, tā arī pati spēj radīt spēka starus un tā simbolizē garīgās izteiksmes iespēju. Daudzu tautu uzskatos ļaunajām būtnēm bija liels spēks, viņu skatiens varēja pārvērst akmenī vai laupīt pretošanās spēju. Tas attiecināms uz gredzena glabātāju- Frodo, acs skatiens viņā radīja smeldzi. Uzvelkot gredzenu pirkstā Saurona acs pievērsās tieši viņam, jo tieši to jau Sauronam vajadzēja, tajā pašā brīdī Frodo sajuta milzīgas bailes un sāpes. Acs vienotība ar gredzenu ir nenoliedzama. Acs skatiens caururbj, Gredzenu pavēlniekā acs ir absolūts ļaunums.…