Ēkas siltināšana ir efektīvs veids, kā samazināt apkures izmaksas un gada laikā ietaupīt naudas līdzekļus. Siltināšana ir solis virzienā uz kopējo siltuma zudumu samazināšanu, kas ļauj novērst enerģijas resursu izšķērdēšanu un samazināt gāzu, kā piemēram, ogļskābās gāzes, izdalīšanos atmosfērā.
Celtniecībā siltumizolācija tiek likta gandrīz visās konstrukcijās - sienas, pārsegumos, jumta, grīdā, ārdurvīs, dūmeņos, pie pamatiem un pat zem ceļa segumiem, lai tie temperatūru svārstību dēļ nedeformējas.
Uzsākot siltināšanu, svarīgi ir novērtēt, ko vēlamies siltināt, izvēlēties pareizus siltumizolācijas materiālus un kvalitatīvi tos pielietot.
Parasti ēku siltina no ārpuses, taču reizēm māju siltina arī no iekšpuses. Turklāt izvēloties , piemēram, ugunsizturīgo akmens vati, paaugstinās telpas ugunsdrošība.
Šobrīd populārākā siltināšanas metode ir uz ēkas ārsienu norobežojošajām konstrukcijām (ķieģeļiem, fibo vai gāzbetona blokiem, dzelzsbetona paneļiem vai cita materiāla) klāt siltumizolācijas slāni. Uz tā – plāno dekoratīvo apmetumu.
Lai pareizi izvēlētos nepieciešamo siltumizolācijas materiālu, ir svarīgi pārzināt tos, materiālu pielietojuma iespējas un vispārējo raksturojumu.
Materiālu raksturojums.
FIBROLĪTA PLĀTNES
Fibrolīta plātnes ir labs siltumizolācijas materiāls ar pietiekošu nestspēju. To ražo no speciāli sagatavotām ēveļskaidām un cementa.
Slodzes spiedienizturība
Fibrolīts iztur slodzi 100 – 200 kPa spiedē, kas ir daudz mazāk nekā var izturēt Styrofoam XPS, un 300 – 1400 kPa liecē.
Siltumvadītspēja
…