Saite Si-Si ir vājāka par C-C saiti, tāpēc polimērsavienojumus ar šādu saiti var iegūt tikai ar ļoti īsu ķēdi – līdz 14 Si atomiem, jo šādiem savienojumiem ir tendence termiski sadalīties, kā arī ūdens klātbūtnē hidrolizēties vai skābekļa klātbūtnē oksidēties.
Si savienojumi ar H atomiem. Šādi kompleksi var būt dažādi: no SiH4 līdz Si6H14. Arī šāda saite ir ļoti nestabila, savienojumi reaģē ar skābekli, halogēniem un ūdeni. Reakcija ar skābekli vai ūdeni ir ļoti bīstama, jo tās rezultātā izdalās liels siltuma un H2 daudzums.
Iespējams arī SiCl4 savienojums. Šīm saitēm ir augsta termostabilitāte, tie sadalās temperatūrās, kas augstākas par 600 oC. Ja savienojumā kādu hlora atomu aizvieto ar metil grupu, tad savienojuma termiskā izturība samazinās. Šādi savienojumi arī ļoti viegli hidrolizējas, veidojot Si-OH saites.
Si-O saitei ir augsta termostabilitāte, ķīmiskā izturība un šie savienojumi lēni hidrolizējas. Pievienojot organisku radikālu dotās īpašības pasliktinās. Šīs saites sauc arī par siloksāna saitēm. Šīs saites materiālam piešķir lielu cietību, stiprību un termoizturību.…