Mežam Latvijā bija, ir un būs liela nozīme cilvēka dzīvē. Mežs ir tas, kas spēj saglabāt dabas daudzveidību, izzūdošās augu un dzīvnieku sugas, tā nodrošinot sabiedrībai plašas sociālās, kultūras un ekoloģiskās vērtības. Cilvēkam ir jācenšas vērot, pietuvoties, izprast mežu un, apzinoties pastāvošās attiecības starp mežu un cilvēku, nodrošināt tā saglabāšanu.
Latvijā īstu mežu vairs nav vairākus simtus gadu. Īstu – tādu, kas būtu radušies dabiskā ceļā pēc tam, kad atkāpās pēdējais lielais apledojums. Tie bija meži, kas izveidojās paši, kuros vides nosacījumu ietekmē stabilizējās augu, sēņu un dzīvnieku sugu sarežģītie savijumi - atšķirīgie biotopi.
Mežus var iedalīt vairākos tipos.Meža tipus nodala augšanas apstākļu tipa ietvaros pēc kokaudzē valdošas augu sugas. Tuvāk aplūkošu silu.
Sils sastāda 1 procentu no Latvijas mežu kopplatības. Nabadzīga podzola augsne uz smilts cilmieža. Gruntsūdens atrodas ļoti dziļi. Sausuma dēļ vielu aprite ir palēnināta. Zemsega ir dažus centimetrus bieza un skāba. Uz zemes skābumu norāda tajā augošas sēnes. Notiek intensīva augu barības vielu izskalošanās. Silam raksturīgas ir priedes. Pamežā dažkārt sastopami paegļi, bērzi un egles.…