Secinājumi
1. Izanalizējot izmantotos materiālus, kursa darba autore secināja to, ka Latvijā problēma par to, ka sieviete tiek diskriminēta darba vietā attiecībā uz vadītāja amatu, gadu laikā ir sākusi samazināties, jo arī sievietes ir sevi pierādījušas kā inteliģentas, vadīt un kontrolēt varošas vadītājas.
2. Izanalizējot publikācijas internetā un medijos, tomēr var redzēt, ka tāda problēma kā sieviešu un vīriešu nevienlīdzīga uztvere vadošos amatos pastāv, jo statistikas dati liecina par to, ka vadošos amatos sievietes ieņem tikai 39%, bet vīrieši – 61%
3. Veiksmīgus vadības modeļus īsteno tie vadītāji, kuriem neatkarīgi no dzimuma ir vadītājiem raksturīga uzvedība. Tas nozīmē, ka gan vīriešiem, gan sievietēm ir vienādas psiholoģiskās spējas uzņēmuma vadīšanai. Dzimuma raksturojumi praktiski neietekmē veiksmīgu vadīšanu.
4. Vīrieši bieži rīkojas pēc stereotipa. Vīrietis domā par firmas nākotni vairākus gadus uz priekšu, izstrādā perspektīvas attīstības stratēģiju, bet sieviete vadītāja vairāk laika velta esošo problēmu risināšanai un dažreiz pat baidās iedomāties par nākotni.
5. Lielākā daļa grūtību, ar kurām šodien saskaras sievietes ikdienas dzīvē un profesionālajā sfērā, bieži ir saistītas ar aizspriedumiem par sievietēm, kuras veido karjeru.
6. Vadošos amatos sieviešu īpatsvars ir mazāks nekā vīriešu īpatsvars – sievietes ieņem tikai vienu trešdaļu no augstāko vadītāju posteņiem.
7. Vīriešus motivē augsta sociālā statusa iegūšana, sacensība, pašapziņas celšana, naudas pelnīšana. Sievietēm tas nav tik svarīgi. Viņas strādā, lai būtu neatkarīgas, lai sasniegtu drošības izjūtu, lai vajadzības gadījumā vienas pašas spētu uzturēt ģimeni.
…