Masu medijos bieži vien izskanējis viedoklis, ka sievietes loma sabiedrībā vienmēr būs specifiska. Šāda viedokļa pamatā ir vairāki apstākļi. Pirmkārt, sieviete, protams, ir tā, kas rada bērnus un rūpējas par to audzināšanu, otrkārt, mūsdienās sievietei ir iespēja apliecināt savas spējas darbā un sabiedrības dzīvē, treškārt, attiecībā uz sievietes lomu sabiedrībā darbojas milzum daudz stereotipu. Arī psihoterapeits Viesturs Rudzītis diskusijā Sieviete – karjeriste. Sieviete - mājsaimniece atzīst: “Sievietei varētu būt vēl desmitiem, pat simtiem lomu gan mājās, gan darbā.”1
Sabiedriskās attiecības salīdzinoši ir jauna profesija. Līdz ar to darbinieka loma vēl nav strikti definēta. Tāpat nav arī sabiedrisko attiecību darbinieku reģistru. Vienīgos aptuvenos statistiskos materiālus ir iespējams iegūt no arodbiedrībām vai darba departamentiem. Piemēram, ASV Darba departamenta dati no Employment and Earnings liecina, ka 1990.gadā sabiedrisko attiecību nozarē strādāja 162000 sabiedrisko attiecību speciālistu, bet jau 2000.gadā 197000.Tātad sabiedriskās attiecības ir viena no straujāk augošajām nozarēm. Turklāt, kā liecina ASV Darba departamenta publicētā informācija, 1968. gadā tikai 25% darbinieku bija sievietes, bet jau 1998.gadā, tas ir, pēc 30 gadiem, vairāk kā 60 % sabiedrisko attiecību speciālistu ir sievietes.
Diemžēl dažādie amata nosaukumi un amatu apraksti apgrūtina precīzu sabiedrisko attiecību darbinieku uzskaiti pat ASV, kur nu vēl Latvijā Taču viens ir skaidrs sabiedrisko attiecību jomā iezīmējas jauna tendence, proti, nozarē vairākums ir sievietes. Par to liecina arī Vidzemes augstskolas 2000.gada pārskats. Komunikācijas un sabiedrisko attiecību nodaļā 92% studējošo ir sievietes.2 Līdzīga situācija ir arī citās izglītības iestādēs.
Šī referāta mērķis ir sniegt nelielu ieskatu Vidzemes augstskolas studentiem par sievietēm sabiedriskajās attiecībās.…