IEVADS
Uz pasaules pastāv divu veidu dzimumi- sieviešu un vīriešu. Kā jau zināms uz pasaules nav otra pilnīgi vienāda cilvēka, mēs katrs ar kaut ko atšķiramies. Tāpat tas notiek arī ar sievieti un vīrieti, katram no viņiem ir savas atšķirības un īpatnības. Autore savā darbā apskatīs sieviešu un vīriešu īpatnību veidošanos organisma individuālajā attīstībā.
1. DZIMUMS
Dzimums ir bioloģisks fenomens, ko nosaka ģenētiskas dzimumhromosomu atšķirības (vīriešiem XY, sievietēm XX hromosomas), kas vieniem organismiem liek piedzimt par vīriešiem, citiem par sievietēm. (Karpova Ā., 2000:55)
Ar ontoģenēzi saprot organisma individuālo attīstību kas aptver visas pārmaiņas, kuras ar organismu notiek no tā rašanās brīža līdz nāvei.
(http://lv.wikipedia.org/wiki/Onto%C4%A3en%C4%93ze)
Gan pret sievietēm, gan pret vīriešiem kā dažādu dzimumu pārstāvjiem jebkurā sociālās hierarhijas līmenī tiek vērstas atšķirīgas prasības un gaidas. (Karpova Ā., 2000:55)
Cilvēka piederību pie noteikta dzimuma nosaka:
1. bioloģiskais dzimums;
2. noteiktas sabiedrības (kultūras) vīriešu un sieviešu lomu uzvedības modeļu un izpildes īpatnību sistēma;
3. indivīda dzimuma identifikācijas līmenis-pakāpe, kādā indivīda apziņā un pašapziņā integrējas (tiek pieņemti un pārstrādāti) divi iepriekšminētie nosacījumi.
Bioloģiskā dzimuma pazīmes (īpaši dzimumorgāni) piedzimstot ir signāls, zīme vecākiem par to, kā viņi uztvers, izjutīs, regulēs un domās par bērnu. Māte pret abu dzimumu bērniem parasti izturas vienlīdzīgāk, bet tēvs- distancētāk, vairāk ievērojot šīs atšķirības. (Karpova Ā., 2000:55)
…