Tautsaimniecība ietver Latvijā esošās ražošanas nozares un pakalpojumu nozares. Pēc tautsaimniecības rādītājiem var noteikt valsts ekonomisko stāvokli, valsts ekonomisko attīstību un izaugsmi. Tautsaimniecības galvenais pamatelements ir cilvēks – kā ražotājs un kā patērētājs.
Latvijā lielāko iedzīvotāju daļu veido sievietes. Sievietes ir gan bērnu dzemdētājas, pieskatītājas un aprūpētājas, gan mājasdarbu veicējas, gan bieži vien arī naudas pelnītājas gan ražošanas, gan pakalpojumu nozarēs. Sievietes veido Latvijas kultūru un Latvijas jauno paaudzi. Sievietes aizvien vairāk iesaistās politikā, politiskos notikumos. Sievietes cīnās pret diskrimināciju darbavietā un par dzimumu līdztiesību, par vienlīdzību un sieviešu tiesībām, par to, lai ekonomiski aktīvu sieviešu būtu daudz vairāk nekā ekonomiski neaktīvu sieviešu. Sievietes parasti ir arī tās, kuras plāno budžetu, veic maksājumus un iepērkas. Sievietes loma tautsaimniecībā ir nenovērtējama un bieži vien netiek nemaz novērtēta. Mājsaimnieču darbs ir darbs par kuru sievietes negūst ienākumus, sievietes pārsvarā strādā sfērās, kurās ir salīdzinoši mazs atalgojums, bet stereotipu vai diskriminācijas dēļ viņas nevar strādāt labāk atmaksātajos tā sauktajos „vīriešu” darbos. Sieviešu darba pietiekama nenovērtēšana ir viena no tautsaimniecības problēmām Latvijā.
Temats par sieviešu lomu tautsaimniecībā ir aktuāls, jo aizvien vairāk sieviešu iesaistās darba tirgū, viņām nākas saskarties ar dzimumu nevienlīdzības problēmu un diskrimināciju, bieži vien viņas jūtas nenovērtētas. Netiek novērtētas arī tās sievietes, kuras ir mājsaimnieces un audzina bērnus. Šāda sieviešu nenovērtēšana un cilvēktiesību pārkāpšana ir diskusiju temats daudzās pasaules valstīs, ne tikai Latvijā.
Šī kursa darba mērķis ir noskaidrot un izpētīt kāda ir sieviešu loma tautsaimniecībā, kādas funkcijas un uzdevumus sievietes veic Latvijā.
Darbā veicamie uzdevumi mērķa sasniegšanai:
1.pamatojoties uz literatūru, izpētīt Latvijas tautsaimniecību, Latvijas tautsaimniecības stāvokli un sieviešu lomu ģimenē, ārpus ģimenes
2.analizēt sieviešu ekonomisko, politisko un sociālo lomu tautsaimniecībā, kā arī sieviešu demogrāfisko stāvokli, salīdzinot to ar vīriešu demogrāfisko stāvokli
3.izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus.…