Pēdējā gadsimta laikā notikušas nopietnas izmaiņas tradicionālajā ekonomiskās ietekmes sadalījumā starp sievietēm un vīriešiem. Šādas izmaiņas lielā mērā veicinājušas sievietes īpatsvara maiņas darba tirgū. Izmaiņas sieviešu dzīves veidā ir palielinājušas arī to īpatsvaru pirkšanas procesos [13]. Sievietes joprojām veic lielāko daļu pirkumu mājsaimniecības vajadzībām [12]. Šobrīd sievietes ir arī vadošie pircēji e-mārketinga jomā, apsteidzot vīriešus gan pirkšanas biežuma, gan iztērētās naudas daudzuma ziņā [13].
Šīs izmaiņas parāda izpētes par sieviešu pirkšanas paradumiem nepieciešamību, kas dotu iespēju uzņēmumiem atrast atsevišķu un efektīvu piedāvājuma pieeju tieši sieviešu segmentam. Šāda veida pētījumu vēsture nav liela – 20.gs beigās Lielbritānijā, Amerikas Savienotās Valstis un citur šādus pētījumus atzīst par nepieciešamiem un sāk īstenot, taču Latvijā par šāda veida pētījumiem pagaidām nav informācijas. Šobrīd pētījumi par cilvēku pirkšanas paradumiem kļuvuši par populāru mārketinga jomu pasaulē, un tie tiek pētīti saistībā ar ekonomiskiem, sociāliem, kultūras un psiholoģiskiem faktoriem (piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs ir veikts pētījums par pirkšanas paradumu saistību ar cilvēka prāta darbības spējām [7] ).
Lai iegūtu objektīvu rezultātu, nepietiek ar visu vecumu sieviešu paradumu izpēti, nepiemērojot atšķirīgām vecumu grupām atšķirīgus izpētes kritērijus. Latvijā ir sievietes, kas piedzīvojušas preču deficītu Padomju Savienības laikā, tādēļ, iespējams, ir jūtīgākas pret preces cenu un iecienījušas izpārdošanas un atlaižu akcijas.…