Cilvēki jau no seniem laikiem ir rūpējušies par savu ķermeni un garu. Mūsdienās, stresa ietekmē, rodas vēlme kaut uz mirkli palutināt ķermeni, sajust dabas spēku. Šādu iespēju sniedz uzņēmums SIA „ Stendera ziepju fabrika”. Stenders ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmumiem, kas astoņu gadu laikā ir ieņēmis stabilu pozīciju dabiskās kosmētikas ražotāju vidū. Uzņēmums neaprobežjas tikai ar vietējo tirgu, bet veiksmīgi attīstās arī starptautiskajā tirgū, tādējādi arī Latvijas vārdu nesot pasaulē. Analīzes veikšanai šis uzņēmums izvēlēts tādēļ, ka autore pati lieto SIA „ Stendera ziepju fabrikas” produkciju, kā arī ir radusies interese uzzināt par šo uzņēmumu vairāk. Stenders ir piesaistījis savu uzmanību ar to, ka produkcija ir orgināli iesaiņota, veikaliņos ir radīta ļoti patīkama atmosfēra, produktiem ir laba kvalitāte. Ir radies iespaids, ka uzņēmuma attieksme pret katru klientu ir ļoti individuāla un personiska.
Kursa darba mērķis: iepazīties ar uzņēmuma SIA „ Stendera ziepju fabrika” izmantojot uzņēmuma mājas lapu un internetu, izpētīt un novērtēt uzņēmuma produkciju, veikt uzņēmuma SVID analīzi, nosakot tā stiprās, vājās puses, iespējas un draudus, kā arī izstrādāt uzņēmuma attīstības stratēģiju.
Lai sasniegtu kursa darbā izvirzīto mērķi, tika izvirzīti uzdevumi:
iegūt informāciju par uzņēmumu un tā aktivitātēm, izmantojot elektroniskos resursus, video interviju un uzņēmuma mājas lapu. Iepazīties ar SVID analīzes un Ansofa modeļa pareizu izstrādāšanas gaitu.
balstoties uz teorētisko materiālu izstrādāt SIA „ Stendera ziepju fabrika” SVID analīzi, nosakot uzņēmuma stiprās, vājās puses, iespējas un draudus, un Ansofa modeli. Izstrādājot stratēģijas uzņēmuma veiksmīgākai attīstībai.
izteikt secinājumus, balstoties uz tiem izvirzīt priekšlikumus, kas ļautu uzņēmumam veiksmīgāk konkurēt tirgū, iegūt lielāku patērētāju labvēlību.
Pētījumu un plānošanas metodes:
literatūras un avotu analīze;
datu statistiskā apstrāde;
ekonomiskā analīze;
salīdzināšanas metode;
tabulas un grafiskās metodes.…