Tirgus ekonomikas apstākļos liela nozīme ir uzņēmuma finansiālajam stāvoklim, jo partneri un klienti vēlas sadarboties ar stabiliem uzņēmumiem, lai finansu risks būtu pēc iespējas mazāks. Latvijā šobrīd ir augsta inflācija un konkurence pieaug, jo tirgū ienāk ārvalstu uzņēmumi, tādēļ uzņēmuma vadībai nepārtraukti ir jāseko līdz sava uzņēmuma finansu stāvoklim. Daudzi uzņēmumi neredz vajadzību veikt finansu stāvokļa izvērtēšanu, bet tas noteikti rada uzņēmuma vadības nepilnīgu priekšstatu par uzņēmumu.
Kursa darba mērķis ir izpētīt finansiālo stāvokli firmā SIA “Skonto Būve”, tā rezultātā atklāt iespējamās neizmantotās rezerves un trūkumus uzņēmuma finansu politikā, kā arī izstrādāt priekšlikumus tālākās attīstības veicināšanai.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi ir nepieciešams veikt sekojošus uzdevumus:
1.Iepazīties ar pieejamo literatūru un finansu analīzes veikšanas teorētisko bāzi;
2.Veikt finansu pārskatu analīzes un noteikt uzņēmuma vispārējo finansiālo stāvokli;
3.Veikt finansu analīzes rādītāju aprēķinus un izdarīt secinājumus;
4.Izstrādāt priekšlikumus tālākās attīstības veicināšanai.
Kursa darba uzbūve (nodaļas un apakšpunkti) ļaus uzskatāmāki izanalizēt SIA “Skonto būve” finansiālo stāvokli, sasaistīt teoriju ar praktisko darbību.
Darbā veiktā izpēte pamatojas uz pieejamo literatūru par finansu analīzi, personiskajiem pierakstiem, SIA “Skonto Būve” finansu pārskatiem un internetā atrodamajiem finansu analīzes paraugiem.
Šajā darbā apskatīti tikai galvenie finansu analīzes rādītāji, jo tie ir daudz un ļoti dažādi, bet, lai noteiktu uzņēmuma finansiālo stāvokli nav nepieciešams atrisināt visus rādītājus, nepieciešams apskatīt vispusīgus galvenos rādītājus.
Darbā tiek aplūkots periods no 2003. gada līdz 2006.gadam. Tika izvēlēts šāds periods, jo tas ir pietiekoši ilgstošs laika posms un ir nesenā pagātnē. 2007.gada finansu pārskati netika izmantoti, jo darba tapšanas laikā tie vēl nebija sastādīti. …