Secinājumi un priekšlikumi
Analizējot uzņēmumu, autores nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
1) No aktīvu struktūras ir atkarīga uzņēmuma finansēšanas avotu izvēle. SIA ‘’Radība’’ aktīvu struktūru veido mazvērtīgais inventārs, debitoru parādi un naudas līdzekļi.
2) Tā kā uz doto brīdi uzņēmumam nav saistību, tas var iegūt īstermiņa aizdevumu.
3) Uzņēmuma darbība nav pakļauta kredītspējas riskam.
4) 2007.gada 1. februārī SIA ‘’Radība’’ kopsapulcē tika pieņemts lēmums par dibinātāju aizdevuma summas izlietošanu firmas attīstībai. Autores piekrīt uzņēmuma vadības lēmumam.
Izanalizējot uzņēmuma sniegtos finanšu dokumentus, ka arī aprēķinot vairākus rādītājus, autores iesniedz sekojošus priekšlikumus SIA ‘’Radība’’ vadībai:
5) Gada laikā apgrozāmo līdzekļu kopsumma ir strauji samazinājusies. Piemērojot vienu no bilances zelta likumiem, autores var spriest, ka apgrozāmos līdzekļus ir jāfinansē no īstermiņa saistībām. Apgrozāmo līdzekļu papildināšanai uzņēmums var izmantot komerciālo vai piegādātāja kredītu.
6) Uzņēmuma bilances kopsumma ir maza, tāpēc autores ieteiktu palielināt uzņēmuma līdzekļus, finansējot tos no īstermiņa saistībām. Tādejādi, palielinot uzņēmuma apgrozījuma apjomu un apgrozījuma aprites koeficients tiks palielināts.
7) Bet ja uzņēmums plāno pakalpojumu sniegšanas paplašinājumu, iegādājoties jaunas iekārtas un transportlīdzekļus, tad tam ir nepieciešams ilgtermiņa kapitāls, ko var nodrošināt, palielinot pamatkapitālu vai saņemot bankas ilgtermiņa kredītus. Bet to finansēšanas avota līdzekļu izmantošanai jābūt mērķtiecīgai un rūpīgi plānotai, lai uzņēmums būtu spējīgs ne tikai segt aizdevuma summu, bet arī maksāt kredīta procentus.
…