Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • SIA dibināšana, funkcionēšana, reorganizācija un likvidācija

     

    Referāts32 Ekonomika

5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:471101
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.10.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Uzņēmums ir uzņēmēja īpašuma daļa , kas nodalīta uzņēmējdarbības veikšanai. Uzņēmums ir tautsaimniecības pamatposms , kura galvenais uzdevums ir preču ražošana vai pakalpojumu sniegšana , lai apmierinātu patērētāju vajadzības.Jebkura uzņemuma dzīves cikls sastāv no šādām galvenajām fāzēm:
Uzņēmuma dibināšana
Uzņēmuma funkcionēšana
Uzņēmuma reorganizācija
Uzņēmuma likvidācija
Visu minēto fāžu norisei ir noteikti tiesiskie un materiālie priekšnosacījumi, kurus es apskatīšu šī darba gaitā.
Kā zināms uzņēmuma dibināšana , funkcionēšana, reorganizācija un likvidācija mūsdienu ekonomiskajā pasaulē nevar pastāvēt bez tiesiskās bāzes- likumi kas to visu regulē , uzņēmums?, uzņēmējdarbība? Kas ir uzņēmējdarbība? LR likums par “ Uzņēmējdarbību” nosaka, ka uzņēmējdarbība ir ilgstoša un sistemātiska ekonomiskā darbība un kapitāla ieguldīšana , kas vērsta uz preču ražošanu , realizāciju , darbu izpildi, tirdzniecību , pakalpojumu sniegšanu nolūkā iegūt peļņu.
Uzņēmuma dibināšana ir jauna uzņemuma atvēršanas nosacījumu kopums.
Jebkurā valstī uzņēmuma dibināšanu reglamentē noteikti likumdošanas akti. Latvijā uzņēmuma dibināšana notiek saskaņā ar likumu “ Par Uzņēmējdarbību” un likumiem par atsevišķām uzņēmējdarbības formām. Saskaņā ar esošo likumdošanu Latvijas Republikā var būt šādi uzņēmumi pēc to īpašuma formas:
Privātais uzņēmums,
Jauktas īpašuma formas uzņēmums,
Valsts vai pašvaldību uzņēmums.
Likumā par “ Uzņēmējdarbību “ ir arī noteikti uzņēmumi pēc to uzņēmējdarbības formas1:
1.Individuālais uzņēmums - zemnieka vai zvejnieka saimniecība ir vienas fiziskas personas īpašums vai ģimenes kopīpašums , var uzsākt uzņēmējdarbību pēc sava uzņēmuma reģistrācijas LR Uzņēmumu reģistrā. Individuālais uzņēmējs parv sava uzņēmuma saistībām atbild ar visu savu īpašumu un tas veic savu darbību pamatojoties uz LR likumu “ Par individuālo uzņēmumu(ģimenes ), zemnieka saimniecību un individuālo darbu.”
2.Valsts un pašvaldību uzņēmumi – pieder valstij un attiecīgajai vietējai pašvaldībai un tiem ir juridiskas personas statuss. Valsts un pašvaldību uzņēmumu dibināšanu, darbību , likvidēšanu un reorganizāciju nosaka civillikums un likums par valsts un pašvaldību uzņēmumiem, kā arī attiecīgā uzņēmuma statūti.
3.Sabiedrisko un reliģisko organizāciju uzņēmumi, dibināšanu , likvidēšanu un reorganizāciju regulē civillikums un organizācijas statūti, var dibināt tikai tādas organizācijas, kuras reģistrētas likumā noteiktajā kārtībā, organizācijai var būt juridiskas personas statuss.Šīs organizācijas par savām saistībām atbild ar visu savu īpašumu, izņemot gadījumus ja tas nav SIA .
4.Līgumsabiedrības- uzņēmēju vai uzņēmumu apvienība, kas noslēgta uz uz dibinātāju līguma pamata.Līgumsabiedrībām nav juridiskas personas statusa.
5.Līgumsabiedrība ar pilnu atbildību- apvieno vairākus uzņēmējus , kuri par sabiedrības saistībām atbild solidāri ar visu savu īpašumu proporcionāli sabiedrībā ieguldītajai daļai, tām neatbild par savu dalībnieku saistībām kas neattiecas uz līgumsabiedrību.
1.Komandītsabiedrība-līgumsabiedrība, kas apvieno uzņēmējus , no kuriem viens vai vairāki par sabiedrības saistībām uzņemas pilnu solidāru atbildību ar visu savu īpašumu proporcionāli komandītsabiedrībā ieguldītajai daļai, kamēr pārējie dalībnieki atbild par sabiedrības saistībām tikai savu iemaksu apmērā, arī komndītsabiedrība neatbild par dalībnieku saistībām kas neattiecas uz sabiedrību.
1.Statūtsabiedrība- īpašnieku apvienība, kas izveidota uz to dibinātāju pieņemto statūtu pamata un tai ir juridiskas personas statuss. Lai varētu veikt uzņēmējdarbību no statūtsabiedrības biedru iemaksām izveido statūtu fondu , šo fondu apmēru nosaka likums par attiecīgo uzņēmējdarbības veidu.
2.Statūtsabiedrība ar ierobežotu atbildību – kooperatīvās, paju un citas sabiedrības , kas savu statūtu fondu veido no tās dalībnieku ieguldītā īpašuma, sabiedrība par savām saistībām atbild ar visu tai piederošo mantu , bet dalībnieki tikai ar savu nošķirto mantu.
3.Akciju sabiedrība- šīs sabiedrības pamats veidojas izlaižot par samaksu attiecīgu skaitu akciju vai obligāciju par to nominālo vērtību. Sabiedrības pārvaldīšanu , akciju un vērtspapīru emisijas kārtību nosaka likums par akciju sabiedrībām.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties