Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:780150
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Servitūtu vispārējs raksturojums    4
3.  Personālservitūti    5
3.1  Lietojuma tiesība    5
3.2  Dzīvokļa tiesība    6
4.  Reālservitūti    6
4.1  Atsevišķie ēku servitūti    10
5.  Servitūtu nodibināšana    11
6.  Servitūtu izbeigšana    12
7.  Servitūtu aizsardzība    14
8.  Nobeigums    15
12.  Izmantotās literatūras saraksts    25
Darba fragmentsAizvērt

Lietu tiesības ir ļoti svarīga civiltiesību nozare, jo galvenokārt apskata īpašuma tiesības Katra cilvēka labklājība lielā mērā atkarīga no viņa materiālā stāvokļa, bet tas nav domājams bez īpašuma tiesībām, jo cilvēka materiālais stāvoklis sastādās no īpašuma tiesībām uz zināmām mantām. Valstī, kurā pareizi regulētas īpašuma tiesības, pilsoņiem ir lielāka garantija par materiālā stāvokļa nodrošināšanu. Sakarā ar to katras valsts likumdošana šīm tiesībām pievērš lielāku uzmanību.
Īpašuma tiesības nevar nonākt pretrunā ar sabiedrības vai tās atsevišķu locekļu interesēm un tiesībām, tādēļ jau senajā Romā bija paredzēti izņēmumi, kad īpašuma tiesības varēja tikt apgrūtinātas, piemēram, pāri citas personas zemei kaimiņos dzīvojošie varēja doties pēc ūdens, dzīt savus lopus uz ganībām un izmantot kaimiņu ēkas atsevišķas daļas, lai atbalstītu savas ēkas, izmantot kaimiņu zemē esošās ūdenskrātuves u.c.
Šobrīd Latvijas Republikā spēkā esošais 1937.gada Civillikums lielā mērā balstās uz senajām Romiešu tiesībām un tas regulē lietu tiesības un no tām izrietošās juridisko attiecību īpatnības.
Civillikuma 1130.-1259.panti nosaka servitūtu veidus, to nodibināšanu un izbeigšanu, kā arī citus vispārīgos noteikumus.
Tā kā jebkuri īpašuma aprobežojumi likumā iztulkojami to šaurākā nozīmē, šaubu gadījumā par servitūtu apmēru vai par tā pastāvēšanu vispār, tas arvien pieņemams vismazākajā apmērā, respektīvi, servitūta pastāvēšana nekad nav prezumējama. Civillikumā pastāv tāds princips kā īpašuma neaprobežotības prezumcija, atbilstoši kurai šaubu gadījumā pieņemams, ka īpašums ir neaprobežots.
Tas pats attiecas uz īpašuma tiesību vai īpašuma aprobežojumu- servitutu reģistrēšanu zemesgrāmatā (kas ir obligāts) un šo ierakstu un atzīmju iztulkošanu. Šie aprobežojumi arī tulkojami to šaurākajā nozīmē, piešķirot tiem tikai tādu nozīmi, kāda izriet no to vārdiskās nozīmes.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1162372
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties