Septiņi pasaules brīnumi liecina par pasaules senās civilizācijas milzīgākajiem un labākajiemiem sasniegumiem. Tie simbolizē cilvēka spējas.
Antipaters ir sastādījis pasules brīnumu sarakstu. Antipaters bija neievērojams grieķu rakstnieks no Sindanas Feniķijā, kas ir tagadējā Libāna, un dzīvoja otrajā gadu simtenī pirms Kristus dzimšanas. Saprotams, cilkēki tolaik nevarēja iekāpt lidmašīnā un aizbraukt brīnumus apskatīt. Tāpēc saraksts ir radies, ieklausoties nostāstos, kuros Antipiters ir pierakstījis. Daži no brīnumiem jau tad bija pārdzīvojuši savas ziedu laikus, un viņu vietā vajadzēja rasties jauniem. Tikai ziņas tolaik, nelaimīgā kārtā, izplatījās ļoti gausi.
Skaitlis septiņi ir nozīmīgs skaitlis. Jau 6.g.s.p.m.ē. Pitagors aizstāvēja uzskatu, ka skaitlis septiņi pieder visam kam svētam. Šis skaitlis spēlēja izcilu lomu seno ķīniešu simbolismā, kā arī grieķu un ēbreju filozofijā, mistikā un mākslā. Tāpat rietumu civilizācijas pamatlicēji uzskatīja šo skaitli par pašu pilnību, jo tas sevī saturēja skaitļus 3 un 4, tādejādi telpiski ietverot trīsstūri un kvadrātu. Septiņi ir bieži atrodams Bībelē un Jaunajā Derībā. Par piemēru - pasaule tika radīta septiņās dienās, bija septiņi Romas gudrie, Roma celta uz septiņiem pakalniem, ir septiņas brīvās mākslas, septiņi nāves grēki utt.
Te nu viņi ir, šie septiņi pasaules brīnumi. Pirmais ir labi pazīstamās Ēģiptes piramīdas. Tad Artemīdas templis Efesā. Seko mauzolejs Halikarnasā. Ceturtais brīnums ir Semiramīdas terasveida gaisa dārzi Babilonijā. Piektais - Zeva statuja. Nākamais - dieva Hēlija statuja Rodas salā - tā sauktais Rodas koloss. Un, visbeidzot, Aleksandrijas bāka.…