Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Seno kristiešu kopienas un baznīcas izveide
Faila izmērs:
35 KB
Identifikators:

460795

 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.  Politiski ekonomiskā situācija Romā un tās pakļautajās teritorijās    5
2.  No jūdaisma līdz kristietībai    7
2.1.  Jūdaisma ideju un pamata kanonu attīstība    7
2.2.  Jaunas reliģijas rašanās    10
3.  Baznīcas kā institūcijas izveide    13
3.1.  Praviešu darbi    13
3.2.  Kristiešu vajāšanas    15
3.3.  Pārvaldes iestādes un amati    16
3.4.  Kristietības legalizēšana    18
  Tēzes    21
  Izmantotās literatūras saraksts    23
Darba fragmentsAizvērt

Pēc bēgšanas no Ēģiptes ebreji migrēja uz Palestīnu, kur sajaucās ar kanaāniešiem, pārņēma to zemkopju dzīvesveidu un civilizāciju, kuru kanaānieši savukārt bija pārņēmuši no Babilonijas un Ēģiptes. Šajā laikā seno ebreju dzimtu kultūras līmenis bija visai zems. Vecās Derības pirmās grāmatas liecina arī par to, ka tad ebrejiem vēl nebija nekādu priekšstatu ne par cilvēka dvēseles pastāvēšanu vispār, ne par tās nemirstību aizkapa dzīvē, kam jau krietnu laiku iepriekš ticēja senie persieši, grieķi un romieši, neskatoties uz viņu politeismu1.
Tā kā jūdaisms tiek saistīt ar jūdu tautu un tās ciltīm, tad ebreju tautas un reliģijas sākumi meklējami laikā, kad viņi sāka sevi apzināties, kā atsevišķu tautu un jūtoties apdraudēti sāka meklēt iespēju nosargāt gan savu etnosu, gan tradīcijas, iekļaujot tās tautas ticējumos un morālajos kodeksos, kas tika apvienoti reliģiskajos priekšstatos par pasauli un sabiedrību.
Šī reliģija tika radīta seno jūdu dzimtu un cilšu migrācijas laikā2. Kad pastāvēja liela iespēja, ka ebreju tauta asimilēsies, labprātīgi pakļaujoties blakus esošajām tautām, vai vardarbīgā kārtā tiks piespiestas mainīt savas paražas spēcīgāku valstu ietekmē.
Ar laiku jūdaisma pasaules skatījums paplašinājās un kļuva sarežģītāks un abstraktāks. Ietekmējoties no apkārtesošajām tautām un to reliģijām, parādījās pirmie priekšstati par aizkapa dzīvi un gara nemirstību.
Jūdejā 1.gs. jau bija izveidota bagāta jūdaisma reliģiskā literatūra, kurā viena no centrālajām bija mesiānisma ideja3. Kurai par pamatu bija jau no hellēnisma laikmeta izplatījās Dievu – mesiju, dievišķo glābēju, mūžīgās laimes nesēju idejas par dvēseles nemirstību, taisnīgu aizkapa tiesu un mūžīgo dzīvošanu aizkapa dzīvē. Šo kultu centrā bija ideja par dieviem, kas nomirst, izpērk citu grēkus un pēc tam atkal atdzimst.
Jūdaisma mācību pilnveidoja pravieši, kuri runājuši Dieva vārdā. Pravietojumi tika pierakstīti un iekļauti Bībelē kā atsevišķas grāmatas. Būtiska bija atziņa, ka Dievs ir visas pasaules un visas cilvēces, un visu tautu Dievs.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties