Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:325641
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Candida ir biežs mutes gļotādas infekciju izraisītājs ( piena sēne) un starpenes ādas infekciju izraisītājs ( autiņu dermatīts) jaundzimušajiem. Tā kā ir palielinājusies maza dzimšanas svara jaundzimušo izdzīvošana, arī diseminētas candida infekcijas izplatība ir palielinājusies – incidence ir 5% no ļoti zema dzimšanas svara jaundzimušajiem.

Etioloģija.
Candida ir trīs galvenās morfoloģiskās formas. Rauga šūnas ( blastosporas) ir 1.5-5 m diametrā, vairojas pumpurojoties un aug uz ķermeņa virsmām un šķidrumos, izsauc invazīvus bojājumus un var izsaukt toksiskas vai iekaisuma reakcijas. Hlamidosporas ir lielākas ( 7 – 17 m) un ļoti reti izsauc sistēmisku slimību. Hifas (pseidomicēlijs)ir Candida rauga šūnas izaugumi.
C. albicans ir biežākā kandidu suga, kas izsauc jaundzimušo infekcijas( 75-78%). Ir izolētas arī C. Tropicalis 10% un C. Parapsilosis 5%
C. albicans parasti ir daļa no pieaugušo gastrointestinālā trakta un vagīnas normālās floras, turklāt grūtniecība palielina kolonizācijas daudzumu par 20-30%. Jaundzimušie inficējas ejot caur dzemdību ceļiem vai arī pēc dzimšanas no mātes vai citiem avotiem. 10% no iznēsātiem jaundzimušajiem gastrointestinālais un respiratorais trakts tiek kolonizēts pirmajos 5 dzīves gados, taču jaundzimušajiem, kuru dzimšanas svars nepārsniedz 1500 g, kolonizācija notiek 30%. ādas kolonizācija bieži ir pirmo 2 dzīves nedēļu laikā. Jaundzimušo riska faktori invazīvai kandidiāzei ir neiznestība, abdomināla ķirurģija, ieildzis ventilators atbalsts, ieilgusi intravenoza kateterizācija, parenterāla barošana un jo īpaši plaša spektra antibiotiku lietošana.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties