Referāta sākumā lasītājs īsā un kodolīgā tekstā tiek iepazīstināts ar literatūras vēstures pamatjēdzienu, lai lasītājs vieglāk saprastu visu tālāk rakstīto.
Tālāk aprakstīta Senās Ķīnas kultūra, kas ir neatdalāms jēdziens no senās literatūras. Lai iedziļinātos kādas valsts literatūrā, īpaši runājot par senāko literatūru, ir jāzina šīs valsts kultūra vismaz īsumā. Lai ko izprastu, ir jāiepazīst.
Nākamā tēma ir ķīniešu rakstība. Tajā stāstīts par ķīniešu hieroglifiem, to pielietojumu, vēsturi un to daudzajām nozīmēm. Ja kāds vēlas sākt mācīties ķīniešu valodu, šis varētu būt īss, konkretizēts ieskats, lai rūpīgāk apsvērtu šo izvēli.
Turpinājumā par visiem dzirdēto iņ un jan – vīrišķo uz sievišķo. Daudz par to ir dzirdēts un runāts, taču ļoti daudzi sastopas a problēmu, ka īsti pat nezin no kā tas radies, kāda ir tā patiesā nozīme. Tādēļ tekstā dots neliels ieskats par to patieso, vēsturisko izcelšanos, nozīmi. Doti arī piemēri un grafiskais zīmējums.
Sniegta arī informācija par šīm divām senajām mācībām – konfūcismu un daoismu – to strukturāls raksturojums un pamatlicēji.…