Nav iespējams definēt jēdzienu “reliģija“ tā, lai tas atbilstu jebkurai reliģiskai ticībai un rīcībai. Daudzi ticīgie domā, ka viņu reliģija ir vienīgā patiesā, īstā, bet citas ir tikai maldu ceļi vai arī labākajā gadījumā tās vienkārši uzskata par nepilnīgām. Reliģijas ir tik daudz un dažādas, tām nevar dot vienu kopēju definīciju, jo neviena reliģijas definīcija nespēj to izteikt pilnībā, tādēļ pētnieki izdara secinājumus,radot vairākas definīcijas. [4:7]
Te dažas no tām:
“Reliģija ir pārliecība par personisku vai bezpersonisku transcendentālu varu darbību, kas izpaužas ik ieskatā, domā, jūtā, gribā un darbībā. “(Helmūts fon Glāzenaps)
“Par reliģiju tiek uzskatītas attiecības starp cilvēku un pārcilvēcisku varu, kurai viņš tic un no kuras jūtas atkarīgs. Šīs attiecības izpaužas īpašās jūtās (uzticēšanās, bailes), priekšstatos (ticība) un darbībā (kults un ētika).”(K.P. Tīle)
“Reliģija ir indivīda vai grupas nostāja pret varu vai varām, kuram tiek piedēvēts noteicošais spēks cilvēka likteņa noteikšanā.” (Džeims Prets) [1:19,20]
Pavisam vienkāršoti var teikt, ka reliģija ir ticība pārdabisku spēku (dievu, garu, enģeļu utt.) esamībai. Pats vārds “reliģija” ir cēlies no latīņu vārda “religio” un nozīmē godbījību prêt dieviem vai arī vienkārši māņticību.…