Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:671362
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.09.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Senās Grieķijas arheoloģiskā izpēte    6
2.1.  Mikēnas un Argosa    6
2.2.  Trinta un Masīnija    7
2.3.  Pilosa    8
2.4.  Atradumi Lakonijā    10
  Nobeigums    11
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    12
  Pielikumi    13
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums.
Senās Grieķijas arheoloģiskā izpēte pārsteidz ar savu plašo panākumu spektru, tas ir, ir jaušami gan izcili sasniegumi, gan grandiozas arheologu vilšanās, taču tas nenozīmē, ka arheologu savulaik uzstādītie mērķi nebūtu panākti. Ir izdevies atklāt jaunas kultūras un izpētīt lineāro rakstību B, izstrādāt kanonizētu arheoloģisko izrakumu sistēmu un mācīties no pirmo arheologu kļūdām. Pateicoties izpētei Senajā Grieķijā, par arheoloģiski pētāmiem avotiem tiek uzskatīti arī vēsturiski sacerējumi kā piemēram Homēra „Illiāda”, kas līdz Šlīmana Trojas atrašanai tika uzskatīts par absurdu un šāds pētniecības veids tika klaji noliegts. Tāpat radās īstie priekšstati par mākslas un vēstures pieminekļu nozīmību, un nu tie kļuva piederīgi plašām tautas masām, nevis atsevišķām sabiedrības elites daļām.
Autores referāta ievadā izvirzītie uzdevumi tika sasniegti daļēji, jo bija jūtams informācijas deficīts par konkrēto referāta tēmu, kas norāda uz to, ka pētījumi Senās Grieķijas arheoloģijā joprojām ir aktuāli un ka to apkopošana ir vitāli nepieciešama. Tiek secināts, ka Mikēnu kultūras iezīmes izplatījās uz dažādiem Senās Grieķijas kultūras centriem, piemēram, Pilosu, Argosu un Trintu, kā rezultātā notika kultūru sintēze, kur par galveno kļuva Mikēnu diktāts. Visi šie centri lielākā vai mazākā mērā ietekmējās no Mikēnām, un tādējādi var runāt par to ietekmes vitalitāti.
Ievadā pausto hipotēzi referāta tapšanas laikā bija jāapgāž, jo, ja Mikēnu kultūra būtu visas antīkās kultūras pamatā, tad vēsturiskais un kultūras konteksts būtu veidojis pavisam citu situāciju pasaules arēnā, taču ir jāņem vērā, ka tā tika pakļauta iznīcībai, tādēļ ir jāsecina, ka citu etnosu ienākšana tās teritorijā un arī vēlāko sadursmju rezultāts antīkajā pasaulē veidoja vēlāko Renesansi, Jaunos un Jaunākos laikus. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1317063
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties