Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:641786
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Āfrika ir kontinents ar plašu etnisko, kultūras un lingvistiskās dažādības rādiusu.
Nīlas reģions ir senākais, kur konstatētas pirmo iedzīvotāju pēdas. Iespējams, ka jau no pašiem Senās Ēģiptes pirmsākumiem mūzikai bija būtiska loma Senās Ēģiptes kultūrā. Gan kapeņu, gan arī tempļu zīmējumi uzskatāmi norāda uz lielo mūzikas instrumenti dažādību, kurus izmantoja gan garīgajā, gan laicīgajā dzīvē, turklāt ir atrasti apbedījumi, kur mirušajiem tika doti līdzi mūzikas instrumenti. Diemžēl nav saglabājušās nekādas rakstiskās liecības par instrumentiem, kā arī nav zināms, kādas rakstu zīmes lietoja senie ēģiptieši nošu pierakstīšanai. Senās Ēģiptes mūzika nav dokumentēta, bet daži muzikologi uzskata, ka Koptu baznīcas mūzika cēlusies tieši no senās ēģiptiešu mūzikas.
Domājams, ka Senās Ēģiptes mūzika, tāpat kā citi mākslas veidi tajā laikā pārmantota mutiskā vai „audiālā” veidā, nododot no vienas personas nākamajai. Mūsdienās pastāv institūti un universitātes, kurās, izmantojot pētījumus un senākās liecības, tiek rekonstruētas seno instrumentu formas. Līdz ar to var teikt, ka senajā Ēģiptē tika izmantoti tādi paši instrumenti, kā pārējās senajās civilizācijās: liras, flautas, arfas, stabules, rags (tikai ne tāds, kāds zināms mūsdienās, bet tāds, kādu izmantoja Austrālijas aborigēni vai kā Tibetas pūķa rags), kā arī bungas, šķīvji un citi sitamie instrumenti. Ar laiku šie instrumenti tika vai nu uzlaboti, vai arī no citām kultūrām tika aizgūti atsevišķi elementi, kas mainīja līdzšinējos mūzikas instrumentus, kā arī to iespējas.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties