Katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties sev piemērotāku reliģiju un tai atbilstošu dzīves veidu, neskatoties uz apkārtējo attieksmi. Šis princips ir ļoti demokrātisks, tomēr šī reliģijas brīvība radīja arī dažas ļoti nopietnas problēmas. Ja sākotnēji reliģija, izmantojot tai piemītošo spēku, palīdzēja apkarot noziedzību, tad tagad šīs jaunās netradicionālās reliģiskās grupas bieži vien izmanto šo pašu spēku pretējos nolūkos - veicinot antisabiedriskās parādības (kriminālnoziegumus, alkoholismu, pašnāvības, bērnu nogalināšanu u.c.).
Netradicionālās reliģiskās kustības un sektas atsevišķos gadījumos cenšas izveidot pretsabiedriski orientētas personības, nereti iesaistot savā darbībā cilvēkus ar bagātu kriminālo pagātni, indivīdus ar psihes traucējumiem, atkarīgos no toksiskām vielām, narkotikām u.c.
Sektās bieži iesaistās cilvēki, kurus nepieņem sabiedrība un valsts. Tie, kuri vairs netic ne sabiedrībai, ne valstij, un arī paši sev ne. Tādu cilvēku šobrīd ir diezgan daudz. To veicina augsts bezdarba līmenis un zems dzīves līmenis. Sektās iesaistās ļoti vāji un ietekmējami cilvēki. Bieži tie ir arī gados jauni cilvēki, arī tādi, kuriem trūkst atbalsta un mīlestības ģimenē.
Lai veiksmīgi veikt darbu jāizvirza darba mērķi un uzdevumi.
Darba mērķis:
izpētīt un analizēt netradicionālu reliģiozitāti, to darbību, uzdevumus un adeptu pienākumus;
noskaidrot reliģijas būtību, sektu deviantoloģiskus aspektus;
izpētīt sektantisma struktūru, būtību un jēdzienu.
Darba uzdevumi :
uzmanīgi jāizpēta dotus literatūras un vēstures avotus;
jāizstudē netradicionālās reliģijas organizāciju parādīšanās un to sekas;
jāizpēta sektu darbība un to noteikumi, kā arī jāizstudē atsevišķu sektu deviantīvās iezīmes.…