Šo darbu es izvēlējos rakstīt, jo pasaulē seksuāli transmisīvās slimības ir ļoti izplatītas un tā ir ļoti liela mēroga slimība. Es vēlējos uzzināt cik lielā mērā šī slimība izpaužas Siguldā un Siguldas novadā.
Man ļoti interesē šo slimību izpausmes un kā tās tiek ārstētas. Kā arī iepazīstināt jauniešus ar seksuāli transmisīvajām slimībām, lai viņi saprot, ka stāties dzimumattiecībās ir ļoti liels risks ar nepazīstamiem cilvēkiem, jo ir iespēja visu atlikušo dzīvi mocīties dēļ vienas kļūdas, ko pasaulē pieļauj ļoti bieži.
Darba tēma: seksuāli transmisīvo slimību izpēte Siguldas novadā.
Darba mērķis: Izzināt seksuāli transmisīvo slimību izpausmes un jauniešu izpratni par tām.
Darba uzdevumi:
1.Seksuāli transmisīvo slimību saslimšanas aktualitāte Siguldas novadā.
2.Izzināt kādi ir faktori, kas apgrūtina seksuāli transmisīvo slimību ārstēšanu.
3.Informēt jauniešus par seksuāli transmisīvo slimību inficēšanās iespējamībām.
4.Konsultēties ar ārstiem un izzināt medicīniskos sasniegumus seksuāli transmisīvo slimību ārstēšanā.
Hipotēze: ja jaunieši neiegūs pietiekoši daudz informācijas par seksuāli transmisīvo slimību problēmām, tad nākotnē dzims un attīstīsies nepilnvērtīga paaudze.
Darbā izmantotās metodes: literatūras analīze, intervijas, aptaujas, seksuāli transmisīvo slimnieku saslimstības tabulas.1. Uroģenitālā hlamidioze
Pēc statistikas datiem, 5% visu iedzīvotāju slimo ar urīndzimumceļu iekaisumu, kura izplatītājas ir hlamīdijas. Tomēr šo slimnieku skaits ir daudz lielāks, jo šās slimības laboratoriskā diagnostika ir apgrūtināta mikroorganismu īpatnību dēļ.
Ar uroģenitālo hlamidiozi slimo tikai cilvēks. Mikroorganismi ārējā vidē nav spējīgi dzīvot un vairoties un ātri iet bojā istabas temperatūrā, ultravioletajā starojumā vai dezinfekcijas līdzekļu gadījumā. Visbiežāk inficēšanās notiek dzimumkontakta laikā. Infekcija caur placentu paariet arī no slimas mātes uz augli, vai bērns inficējas dzemdību laikā no slimās mātes.…