„Iesākumā” iekšējā un būtiskā cilvēka harmonija tika iztraucēta- šeit derētu lietot vēl spēcīgāku vārdu- „saplosīta” caur grēku, kurš īpašā veidā skāra dzīvības tālāk nodošanas un ar to saistīto seksuālās dziņas sfēru.
Jahvista stāstījums par paradīzi cilvēku parāda „sadalītu vīrietī un sievietē”. Abi no Dieva saņēma vienu un to pašu cilvēcību un tajā tie neatšķīrās. Viņus atdala dzimums. Kas ir dzimums- runājot mūsdienu valodā- seks? Kādi ir seksa plusi un mīnusi? Ko par seksu aka Bībele?
Labi, ka šajā dzimuma lietā mēs vēršamies pie Bībeles. Tādu atbildi, kādu tā sniedz, mēs neatradīsim nevienā citā darbā- ne pagātnes, ne šodienas.
Saprotams, ka Bībele seksu neiztirzā ne no bioloģiskā, ne psiholoģiskā vai seksoloģijas viedokļa, kaut arī šīs dimensijas varam pamanīt. Bībele dzimumu parāda kā parādību, kurai vārds ir „cilvēks”. Tas sniedzas līdz viņa būtības pašiem dziļumiem un apstiprina, ka viņš ir būtne „iesākumā” radīta vīrietī un sievietē, vienlaicīgi „iesākumā” kļūstot par nedalāmu vienību cilvēcībā. Šo apzīmējumu „iesākumā” vajag saprast gan attiecībā uz „laiku”, gan attiecībā uz „nozīmi”. Radības procesā cilvēks vienkārši ir vīrietis un sieviete. Kā daži biblisti definē, šī procesa pamata un izejas apraksts ir „vecā dziesma”, kas ietverta vienā teikumā:
„Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla,
pēc Dieva tēla Viņš to radīja,
vīrieti un sievieti Viņš radīja” (Gen. 1, 27).…