1. Problēmvides apraksts
Valsts izglītības sistēma ne vienmēr spēj nodrošināt skolas ar tām nepieciešamajiem rīkiem, uzskaites veikšanai. Tirgū ir ļoti maz tādu produktu, nerunājot par valsts piedāvātajiem bezmaksas risinājumiem, kas kaut kādā veidā spētu atvieglot skolas personāla darbu informācijas sistēmas izveidošanā, uzturēšanā, apkopošanā un analizēšanā. Nav tālu tas brīdis, kad sekmju uzskaite visā valstī notiks elektroniski, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Tā kā valstij nav vienotas politikas šai jautājumā, tad privātās struktūras cenšas piedāvāt sevis izstrādātus risinājumus, taču tie visdrīzāk, bez valsts atbalsta kādu laiku nebūs pilnīgi, līdz brīdim, kad tiks izveidota sistēma, kas nodrošinās centralizētu sekmju uzskaiti visās valsts skolās.
Šo risinājumu viens no galvenajiem mērķiem ir precīza sekmju un kavējumu uzskaites veikšana. Kā otrais galvenais uzdevums šiem risinājumiem ir efektīva un noderīga datu izmantošana dažādu dokumentu sagatavošanai. Tas nozīmē – pie vienreizējas datu ievades ir iespējams sagatavot likumdošanā noteiktos un praksē nepieciešamos dokumentu, piemēram, liecības, sekmju lapas, klases sekmju pārskautus u.c. Kā arī statistisku diagrammu un pārskatu veidošana. Neieciešams lai šis risinājums būtu kompakts un viegli lietojams no klienta viedokļa, tādā veidā nodrošinot sistēmai maksimālu funkcionalitāti.
Šāda veida risinājumi ir nākotnes izglītības sistēmas neatņemama sastāvdaļa, jo diez vai ticams, ka pēc gadiem 10 eksistēs papīrveida sekmju uzskaite. Lai to realizētu, ir jānodrošina potenciālie lietotāji ar tiem nepieciešamajiem resursiem un kvalitatīvu apmācību.
2. Tehnisko prasību analīze
Šī datu bāze ir agrāko studiju darbu rezultātā materializējies produkts ar nosaukumu “Sekmju datu bāze”. Tās pirmajā versijā tika izmantotas tehnoloģijas MS Access un MS Excel. Šīs versijas izstrādes laikā tika noskaidrotas lietotāju tehnisko prasību kopums, ko nepieciešams nodrošināt:
1)Skolēnu personas datu glabāšana.
2)Skolēnu dalīšana pa klasēm.
3)Brīva klašu nosaukumu izvēli.
4)Brīva mācību priekšmetu nosaukumu izvēli.
5)Kavējumu uzskaiti.…