Ar katru gadu notiek arvien lielāka komercbanku stabilizācija un pozīciju nostiprināšana finansu sistēmā. Tas, ka valstī kopumā uzlabojas ekonomiskie rādītāji - pieaug nacionālā kopprodukta apjomi, privātuzņēmēju aptvertā tirgus daļa, palielinās izvedamo preču daudzums u.tml., vienlaikus līdzsvaro arī komercbanku darbu. Aizvien izteiktās tautsaimnieciskās norises ietekmē lielākās bankas un to aktivitātes.
Kā jebkura uzņēmuma un organizācijas, arī bankas darbība var tikt aplūkota no vairākiem aspektiem. Par kredītiestādes darbības rezultātiem ir iespējams spriest, analizējot tās rādītājus pēc pašu kapitāla, aktīvu, noguldījumu un izsniegto kredītu apjomiem. Līdz ar to ir iespējams pamatoti noteikt vai konkrētā bankā notiek attīstība vai regress. Tomēr, lai objektīvi spriestu par kredītiestādes esošās darbības efektivitāti, potenciālu, kā arī faktoriem, kas to ietekmē, nepieciešams veikt vispārēju kredītiestādes iekšējās vides analīzi, kas balstās ne tikai uz iepriekšminēto bankas darbības kvantitatīvo rādītāju analīzi.
Kredītiestāde ir uzņēmums, kura darbība ir saistīta ar pakalpojumu sniegšanu. Finanšu pakalpojumu sniegšanas procesā lielāka nozīme ir darba resursiem (tie, kas sniedz pakalpojumus) un tehniskajiem resursiem (tas, ar kā palīdzību sniedz pakalpojumus). Uzņēmuma stratēģija nosaka, kā un kādās attiecībās sabalansēt šos resursus, lai gūtu optimālu rezultātu. Uzņēmuma darbības efektivitāte ir atkarīga no tā, cik pareizi izvēlēta stratēģija, kas savukārt izriet no objektīvas uzņēmuma iekšējās un ārējās vides faktoru analīzes rezultātiem. Pētāmais uzņēmums ir Unibanka, SEB grupas banka (turpmāk tekstā – Unibanka), kas Latvijas finanšu tirgū darbojas kopš 1993.gada. …