Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:128248
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  AS SEB BANKA DARBĪBAS VISPĀRĒJS RAKSTUROJUMS    4
2.  AS SEB BANKA RISKA POLITIKAS RAKSTUROJUMS    6
3.  LIKVIDITĀTES RISKS    8
3.1.  Likviditātes risku raksturojošie elementi un to novērtēšanas mērķi    8
3.2.  Likviditātes riska novērtēšanas kritēriji    8
3.3.  Likviditātes riska pārvaldīšana un kontrole    9
3.4.  AS SEB banka likviditātes rādītāja aprēķins    10
3.5.  AS SEB banka likviditātes riska analīze    12
4.  SECINĀJUMI    20
5.  IZMANTOTO AVOTU SARAKSTS    21
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Viens no galvenajiem finanšu riskiem, kura pārvaldei parasti tiek pievērsta vislielākā uzmanība ir likviditātes risks. Likviditātes risku raksturo aktīvu un pasīvu naudas plūsmu nesakritības, kas ietver arī risku, ka banka nespēs pildīt saistības bez ievērojamiem zaudējumiem, jo tā nespēs pārvarēt negaidītu resursu samazināšanos, kā arī bankas nespēju savlaicīgi konstatēt izmaiņas tirgus apstākļos.
Analizējot AS SEB banka likviditātes rādītāju, var secināt, ka bankai ir diezgan stabila pozīcija tirgū, jo tā pašlaik ir viena no lielākājām bankām Latvijā privātpersonu un juridisko personu apkalpošanas jomā.
Banka ir pakļauta ikdienas riskam, ka tai būtu nepieciešams izmantot pieejamos naudas līdzekļus un īstermiņa likvīdos aktīvus īstermiņa saistību izpildei. Aktīvu un pasīvu, kā arī ārpusbilances posteņu termiņu attiecība ir cieši saistīta ar likviditātes risku un norāda, cik lielā apmērā būtu nepieciešami naudas līdzekļi, lai izpildītu esošās saistības. Šāda aktīvu un saistību saskaņošana un saskaņotības kontrolēšana ir viena no būtiskākajām bankas ikdienas vadības kontrolēm.
Lielā ietekme Latvijā banku darbības uzraudzībā ir Finanšu un Kapitāla tirgus komisijai. Tā izstrādā noteikumus, kas ir pielīdzināti starptautiskajiem finansiālas atskaites standartiem un ir domāti lai aizsargātu ne tikai pašu banku, bet arī bankas klientus , ka arī regulēt Latvijas banku sistēmu kopumā. FKTK noteikumos ir noteikti limiti atsevišķiem banku darbības finanšu radītājiem, pie kuriem bankām attiecīgi ir jāpieturas, kas arī palīdz bankai izvairīties no iespējamajiem darbības riskiem.
AS SEB banka likviditātes rādītāja lielumam ir tendence pieaugt laika posmā no 2004. līdz 2007. gada beigām un pēdējo piecu gadu laikā banka vienmēr spēja nodrošināt FKTK noteikto minimālo likviditātes rādītāja prasību, kas pašlaik ir 30%.
No visa augstāk minētā var secināt, ka AS SEB banka ir augsts konkurētspējas līmenis, ko arī parāda bankas darbības rezultāti, bet plaši pazīstams zīmols un uzticamās bankas reputācija tikai palīdz būt par vienu no labākajām organizācijām finanšu nozarē.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties