Pat vislabākais autovadītājs nav pasargāts no ceļu satiksmes negadījumiem citu vainas dēļ, taču līdz 1997. gada 01. septembrim Latvijā reti kurš varēja būt drošs par to, ka spēs piedzīt atlīdzību par zaudējumiem no vainīgā, kaut vai tāpēc, ka lielākajai daļai autovadītāju zaudējumu atlīdzināšana sagādā grūtības ekonomisko apstākļu dēļ. Lielākā daļā Eiropas valstu jau daudzus gadus normāla parādība ir zaudējumu atlīdzināšana no apdrošināšanas sabiedrībām. Tādejādi, lai tiktu garantēta zaudējumu atmaksa cietušajiem, 1997.gada 13. martā Saeima pieņēma, bet 25.martā valsts Prezidents izsludināja Likumu “Par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu”, kas sākot ar 1997. gada 01.septembri ir saistošs visiem autovadītājiem, kas piedalās ceļu satiksmē.
Darba mērķis ir no mārketinga viedokļa izpētīt obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas ieviešanu un virzību Latvijas tirgū, ņemot vērā mārketinga miks četrus galvenos virzienus: produkts, cena, pārdošanas vieta un produkta virzība uz tirgu, atklāt, kuri no šiem virzieniem ir galvenie šī produkta veiksmīgā mārketingā.
Darba mērķa sasniegšanai autors analizēs apdrošināšanas struktūru, iepriekš minētos četrus galvenos mārketinga mix virzienus, vadoties gan pēc vispārējās tirgus analīzes, gan pēc konkrētu apdrošināšanas sabiedrību skatpunktiem.
Darbā ir tikusi izmantota apdrošināšanas literatūra, LR pieņemtie likumi un noteikumi par apdrošināšanu, statistikas dati, kā arī periodika.
Ar jēdzienu apdrošināšanas produkts tiek saprasts pakalpojums, ko apdrošināšanas sabiedrības sniedz patērētājam - apdrošinājuma ņēmējam. Apdrošinājuma ņēmējs, cilvēks, kas pērk apdrošināšanu, no apdrošināšanas starpnieka saņem dokumentu - polisi, kas apliecina par darījumattiecībām starp viņu un apdrošinātāju. Vispārējās apdrošināšanas gadījumā līgums paredz zaudējumam atbilstošu naudas atlīdzības izmaksu.…