Saule, kā mēs visi ļoti labi zinam, ir gaismas un protams arī siltuma avots. Sauli veido ūdeņradis H, hēlijs He, ka arī citu elementu piejaukums, un tā ir arī Zemei tuvākā zvaigzne.
Mēs ļoti labi saprotam Saules lielo nozīmi. Tiešām, bez Saules stariem dzīve uz Zemes nebūtu iedomājama; aizietu bojā Zemes augu un dzīvnieku valsts, ka arī pats cilvēks. Tikai Saules staru ietekmē zaļie augi spēj sadalīt ogļskābo gāzi , uzkrāt oglekli un izdalīt skābekli, kas ir nepieciešams elpošanai katrai dzīvai būtnei uz zemes. Bez Saules gaismas un siltuma uz Zemes būtu mūžīga tumsa un arī aukstums.
Cilvēkiem vienmēr ir bijusi nepieciešama enerģija, lai sasildītu sevi un pagatavotu ēdienu, lai iegūtu gaismu un lai pārvietotos. Enerģija, ko cilvēks saņem ar uzturu, arī ir pārveidota Saules gaismas enerģija. Augi barības vielas apgūst procesā, ko sauc par fotosintēzi. Fotosintēze augu lapās Saules gaismas iedarbībā no ogļskābās gāzes (tā ir gaisa sastāvdaļa) un ūdens veidojas cukuri. No lapām cukuri nonāk citās augu daļās un uzkrājas cietes veidās, piemēram, tās daudz ir kartupeļu bumbuļos. Dzīvnieki enerģiju iegūst, ēdot augu barību. Tā fotosintēze nodrošina pārtiku visām dzīvām būtnēm.…