Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:546775
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Satversmes tiesas veidošana un kompetence    4
2.  Satversmes tiesas darbības problemātika    7
2.1.  Vieta varu dalīšanas sistēmā    7
2.2.  Īpatnības un īpašā misija    7
2.3.  Satversmes tiesas un politikas attiecības    8
2.4.  Daži kritiski atzinumi par Satversmes tiesas darbību    9
3.  Satversmes tiesas prakse    11
  Secinājumi    16
  Izmantotā literatūra un izziņas    17
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Latvijas Satversmes tiesas rādīšanas ceļš bija grūts un ilgstošs. Tiesiskais pamats Satversmes tiesas veidošanai tika radīts 1996. gadā, savu darbu Latvijas Republikas Satversmes tiesa uzsāka 1997. gadā. Būtiskāki normatīvie akti, kas regulē Satversmes tiesas darbību ir Latvijas Republikas Satversmes 85. pants, Satversmes tiesas likums un Satversmes tiesas reglaments.
Par svarīgu demokrātijas padziļināšanas apliecinājumu Satversmes tiesas attīstībā kļuva 2001. gada grozījumi Satversmes tiesas likumā, kad būtiski paplašinājās to personu loks, kurām ir tiesības vērsties satversmes tiesā.
Satversmes tiesa pilnveido un tālāk veido Satversmi, ļaujot mūsu valsts pamatlikumam nenovecot un vienmēr adekvāti atbildēt uz jauniem tiesību politikas un valsts dzīves izaicinājumiem. Satversmes tiesas prakse ļauj nostiprināt svarīgās tiesību atziņas, pārnesot tās no juridiskās literatūras, citu valstu prakses un mutvārdu folkloras. Tiesas spriedumi palīdz tiesību normu piemērotājiem un likumdevējam, nospraužot konkrētas rīcības robežas un dodot būtiskus pieturas punktus argumentācijai.
Sabiedrības uzticības līmenis Satversmes tiesai ir ļoti augsts, būtiski augstāks nekā politiskajām institūcijām. Vislabāk to var redzēt no neskaitāmiem to personu iesniegumiem, kuras vēršas Satversmes tiesā, cerot, ka tā taisnīgi izspriedīs viņu lietu.
Konstitucionalās tiesas virsuzdevums un vēsturiskā misija ir garantēt, lai politiskā vara netiktu izmantota ļaunprātīgi. Kaut Satversmes tiesas darbības organizēsanā var pamanīt dažus trūkumus, dažreiz Latvijas sabiedrības daļa nav apmierināta ar Satversmes tiesas lēmumiem, savos spriedumos Satversmes tiesa vienmēr stāvējusi likuma un taisnības pusē, realizējot principu “Viens likums, viena taisnība visiem”.
Referatā minētie piemēri, fakti un atzinumi ļauj secināt, ka Latvijas Satversmes tiesa ir efektīva institūcija konstitucionālo tiesību ievērošanā un demokrātijas nostiprinošanā. Var piebilst, ka Satversmes tiesai Latvijas politiskajā dzīvē piemīt arī mierinājuma un stabilizēšanas funkcija, jo tā ir vienīga struktūra, kura spēj kaut daļēji apslāpēt politiskas kaisles.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1317879
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties