Šī darba autors uzskata, ka Latvijas Republikas Satversmes tiesas darbībai ir ļoti svarīga loma Latvijas Republikas tiesību sistēmā. Ir skaidrs, ka neviens normatīvais akts nedrīkst būt pretrunā ar valsts pamatlikumu, Latvijā tas ir Satversme. Praksē mēdz būt gadījumi, kad normatīvo aktu autori apzināti vai neapzināti kļūdās pieņemot tādus aktus, kas ir pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi, vai arī pretrunā pēc spēka augstākam normatīvajam aktam. Tādēļ ir nepieciešama institūcija, kuras kompetencē ietilptu tiesības kontrolēt pieņemto normatīvo aktu atbilstību augstāka spēka normatīvajiem aktiem.
Darba mērķis: ir apskatīt Satversmes tiesas vēsturisko izveidi un analizēt jautājumus par Satversmes tiesas kompetencēm cilvēktiesību nodrošināšanā, par to, kam dotas tiesības iesniegt pieteikumu par lietas ierosināšanu, pievēršot uzmanību personas tiesībām iesniegt konstitucionālo sūdzību.
Darba autors uzskata, ka tieši iespēja ikvienai personai aizstāvēt savas pamattiesības, kuras ir noteiktas Satversmē, apstrīdot noteikto normatīvo aktu, liecina par demokrātijas principu nostiprināšanos Latvijas Republikā. Šobrīd Satversmes tiesa ir progresīvs un efektīvs mehānisms tiesību aizsardzībai, ja tās tiek ierobežotas ar noteiktu normatīvo aktu.
Darba uzdevums: izpētīt un analizēt normatīvos aktus, kuri regulē Satversmes tiesas darbību. Izpētīt Satversmes tiesas kompetences. Kā ari izpētīt Satversmes tiesas uzdevumus, kas saistīti ar Satversmes tiesas darbību un atsevišķus Satversmes tiesas spriedumus un lēmumus.…