Cilvēkam ir fantastiska griba nebūt vienam un jebkuram cilvēkam, jaunam vai vecam, saskarsme ir neatņemama dzīves funkcija, kuras pamatā ir nepieciešamība veidot sev piemērotu attiecību vidi, paužot savu personību kolektīvā jeb sabiedriskā kontekstā un viņš cenšas vienmēr dzīvot un uzturēties cilvēku vidē. Tas liek viņam uzturēt noteikta veida kontaktus ar šiem cilvēkiem. Saskarsme ir arī viens no galvenajiem personībai pieejamiem izziņas paņēmieniem, jo katra personība tikai ar saskarsmes palīdzību, atdarinot citus sabiedrības locekļus, iemācās saprast sabiedrību un līdz ar to arī sevi.
Ļoti nozīmīgs saskarsmes veids ir komunikācija, kas ļauj apmierināt noteiktas informatīvās prasības, jo tikai saskarsmē ar apkārtējiem ir iespējams gūt informāciju tieši – turklāt ar dažādiem subjektīviem papildinājumiem un bagātīgu individuālo noskaņu diapazonu. Šāda veida informatīvais ieguvums nav iespējams no literatūras, interneta un tml. Saskarsme kļuvusi par atsevišķu informācijas apmaiņas gadījumu, tā palīdz sazināties un saprasties, iegūt un ieguldīt nozīmīgu informāciju apkārtesošiem cilvēkiem. Saskarsme ir viena no svarīgākajām cilvēka dzīves sastāvdaļām. Visa dzīve ir nepārtraukts saskarsmes process un ik katrs cilvēks vienmēr atrodas saskarsmē ar citiem cilvēkiem un tas var būt motivējošs faktors savstarpējo attiecību veidošanai un darba kvalitātes paaugstināšanai.
Lai veiksmīgi veikt darbu jāizvirza darba mērķi un uzdevumi.
Referāta mērķis:
izpētīt un izanalizēt saskarsmes jēdzienu, būtību un lomu cilvēku dzīvē;
noskaidrot saskarsmes ietekmējošus faktorus;
izpētīt un izanalizēt jautājumus, kas ietekmē saskarsmi tiešā veidā.
Referāta uzdevumi :
uzmanīgi jāizpēta dotus literatūras avotus, kas saistās ar saskarsmes psiholoģiju;
jāizstudē saskarsmes psiholoģijas būtību;
jānoskaidro un jāizpēta saskarsmes ietekmējošie faktori un tās ietekmēšanu tiešā veidā.
Veiksmīgai darba izpildei, jāizmanto šādas pētīšanas metodes kā analīzes metode, sintēzes metode, dedukcija un deskriptīvā jeb aprakstošā metode.…