Saskarsmes stils ir konkrētajam pedagogam tipiskā paņēmienu, metožu sistēma, ar kuras palīdzību viņš iedarbojas uz saviem audzēkņiem, ietekmē viņu sociālo uzvedību.
Prioritāte vadīšanas stilu izpētē pieder amerikāņu sociālpsihologam K. Levinam [К. Левин]. Autors raksta, ka - labi zināms ir tas, ka pasniedzējas panākums darbā ar klasi ir atkarīgs ne tikai no viņas iemaņām, bet zināmā mērā arī no atmosfēras, kuru viņa rada klasē.[5; 202] K. Levins izdala autoritāro, demokrātisko un liberālo vadīšanas (saskarsmes) stilu.
Uzreiz jāatzīmē, ka katram no iepriekš minētajiem saskarsmes stiliem ir savas stiprās un vājās puses. Katrs no šiem saskarsmes stiliem var izrādīties efektīvākais un noderīgākais konkrētās situācijās.
Savukārt, A. L. Svencickis [А. Л Свенцицкий] raksta par to, ka vadīt kolektīvu – tas vienmēr ir radoši. [8; 142] Ja šo domu attiecinām uz pedagogu, tad patiešām – pedagoga darbs nav tikai šablona un noteiktu metožu, paņēmienu ievērošana. Pedagoga darbs prasa no sevis radošu pieeju, jo tas ir darbs ar cilvēkiem. Pedagogs nonākot kontaktā ar saviem audzēkņiem mēdz lietot kādu no saskarsmes stiliem. …