Kas visas mācību dienas garumā ļauj bērniem noturēt interesi, negarlaikoties un justies kā daļai no grupas. Latvijā ir iespējams apmeklēt Ādažu Brīvo Valdorfa skolu, tā ir privātā skola, kas nodrošina apmācību no 1. līdz 12. klasei. Sava bērna potenciālu ir iespējams arī pilnveidot arī Drustu Tautskolā „99 Balti Zirgi” – skolas uzdevums ir jaunas sabiedrības izveidošana, dodot skolniekiem iespēju attīstīt un pilnveidot sadarboties spēju, atklātību, enerģiju un savu individualitāti arī mācību vielu bērni apgūst patstāvīgi.
Uzskatu, ka nav nepieciešams nodalīt, kura skola ir domāta parastajiem bērniem, kura bērniem ar veselības traucējumiem un, kura indigo bērniem. Taču augstāk minētā valdorfa skola ir alternatīva pilnīgai bērna potenciāla, pasaules uztveres un saskarsmes prasmju pilnveidošanas vieta, kas neļauj bērnam atšķirties no pārējiem un justies mazāk vērtīgam, tādejādi nostiprinot savu vietu sabiedrībā un tās nākotnē. ¬
Nobeigums
Indigo bērniem jau mātes miesās rodas apziņa par pasauli, kurā tie vel nedzīvo, taču uztver to, indigo bērniem ir savādākas prioritātes un galvenā dzīves misija, tie neatzīst sistēmas, varu un materiālo mediju kultivēto sabiedrību. Indigo bērnu saskarsmes īpatnības raksturojamas ar salīdzinoši sarežģītu, taču nepieciešamu kontaktu veidošanu ar sabiedrību, ģimeni, draugiem un vienaudžiem. Taču pasauli pāršalc arī pretējs viedoklis, kas apgalvo, ka palielinātā ticība indigo bērniem ir kļuvusi par kultu vai pat fenomenu, kas guvusi milzīgu komerciālo nozīmi! Par to var pateikties pārdotajām grāmatām, filmām un apmācības programmām un lekcijām. Tādēļ paliek jautājums – vai indigo bērni eksistē vai arī tā ir tikai vecāku iegriba un izdoma, kuru savtīgiem nolūkiem izmanto uzņēmēji?
…