Automehāniķa profesijas standartā, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija, līdztekus tehniskajām prasībām un profesionālajām iemaņām, kas tiek prasītas no automehāniķa, ir minētas tādas saskarsmes jeb komunikācijas prasmes kā spēja uzklausīt klienta prasības, saprotami izskaidrot remonta procesu un izmaksas, spēja iekļauties un būt par komandas pilnvērtīgu locekli. Svarīga ir arī piedalīšanās uzņēmuma tēla uzturēšanā, tā reklamēšanā (nēsāt apģērbu, lietot priekšmetus ar firmas atribūtiku), kā arī sava kā firmas darbinieka tēla veidošana.
Lai kļūtu par automehāniķi, jāapgūst virkne specifisku mācību priekšmetu, kas ir tieši saistīti ar izvēlēto profesiju, piemēram, mašīnmācības pamati, rasēšana, automobiļu uzbūve, automobiļu tehniskā ekspluatācija un remonts, automobiļu elektroiekārtas. Vēl tiek mācīti tādi mācību priekšmeti kā fizika, matemātika, latviešu valoda u.c., kas vairāk orientēti uz vispārīgās izglītības iegūšanu un zināšanu paplašināšanu. Papildus tiem audzēkņi apgūst arī saskarsmi un tehniskā servisa organizēšanu, kuri ir kā elements, kas, manuprāt, veicina teorētisko un praktisko zināšanu veiksmīgu pielietošanu strādājot uzņēmumā.
Labas saskarsmes prasmes uzlabo komandas darbu, kas ir ļoti nozīmīgs arī automehāniķa profesijā. Jābūt prasmei sastrādāties, kopīgi vienoties par labāko darba gaitu un būt elastīgam savos spriedumos. Jāspēj motivēt un organizēt citus darbiniekus.
…