Mūsdienās ar matiem var viegli veikt lielus un mazus, ilglaicīgus un īslaicīgus brīnumus: tos var pagarināt, krāsot un balināt, locīt un iztaisnot, kā arī tūkstošiem dažādos veidos nogriezt un izveidot. Tomēr patiesa māksla un zinātne ir matu kopšana, mazgāšana, aizsardzība, ārstēšana un tas kļūs arvien svarīgāk. Zinātniski pētnieciskais darbs sastāv no divām daļām – teorētiskās un praktiskās daļas.
Zinātniski pētnieciskā darba teorētiskajā daļā tika aplūkoti jautājumi par šampūnu izcelsmi, šampūnu industriju šodien, šampūnu sastāvu, šampūnu tipi, šampūnu ietekme uz vidi. Tajā tika izpētīts ar ko cilveki mazgaja galvu, kamēr šampūni vēl nebija, no kādiem komponentiem sastāv šampūni mūsdienās, kādi šampūnu tipi pieejami tagad un kā šampūni ietekmē cilvēka veselību un vidi. Darba praktiskajā daļā tika veikta aptauja, ķīmisks eksperiments.
Mūsu matu stavokli ietekmē apkartējā vide, mūsu uzturvielas, mūsu veselības stāvolkis un līdzekļi (šapmūni, kondicionēri) ar kuriem mēs rūpējamies par matiem.
Zinātniski pētnieciskā darba galvenais mērķis ir apskatīt šampūna ietekmi uz cilvēka veselību un vidi. Darbā tika izmantota fosfātjonu noteikšanas metode ar spektrafotometru un pH vides noteikšanas metode ar ūdens analīžu testu.
Zinātniski pētnieciskā darba hipotēze ir: jo lielāks fosfātjonu daudzums ir šampūnos, jo kaitīgāks šampūns ir videi.
Zinātniski petnieciskā darba uzdevumi:
1. Iepazīties un atlasīt nepieciešamo lieratūru.
2. Apgūt neieciešamo metodiku.
3. Veikt jauniešu aptauju par šampuniem.
4. Veikt ķīmisku eksperimentu
Darba metodes: literatūras avotu analīze, analītiskā metode, ķīmisks eksperiments, kvantatīvā metode(aptauja).…