Secinājumi
Līdz šim, iegādājoties šampūnu, es šampūnu izvēlējos pēc cenas, atlaides, reklāmām vai ārējā izskata, taču pēc šī referāta izstrādes, iegādājoties šampūnu, es noteikti pievērsīšu uzmanību arī šampūna sastāvdaļām.
Skatoties pēc salīdzinātās informācijas par dažādiem šampūniem (sk.1.tab.), šampūna cena īpaši neietekmē tā sastāvā lietotās sastāvdaļas. Salīdzinot pašu lētāko Vācijas “Syoss” šampūnu ar Latvijas “Madara” šampūnu, sastāvdaļas ir atšķirīgas, taču galvenās sastāvdaļas ir vienādas, vienīgā sastāvdaļa, kura nav atrodama “Madara” šampūnā ir toksiskā un viena no kaitīgākajām vielām – nātrija lauretsulfāts. Tiesa gan, šampūnā “Madara”, tika izmantotas dabīgākas smaržvielas un ekstrakti un netika izmantoti lieki fosfāti un konservanti, ko nevarētu teikt par “syoss” šampūnu.
Veicot šo šampūnu izpēti, es sapratu, cik patiesībā kaitīgas vielas mēs lietojam savā ikdienā un pilnībā tām nepievēršam uzmanību. Lielākā daļa šampūnos izmantotās sastāvdaļas ir kaitīgas, protams, šīm vielām ir noteikta to koncentrācija šampūnā tā, lai šī viela nenodarītu kaitējumu cilvēkam, taču cilvēki ar jutīgāku galvas ādu vai kādām citām problēmām un alerģijām, tik un tā mēdz izjust veselības problēmas šo sastāvdaļu dēļ, kā arī šampūnu sastāvā netiek rakstīta šo sastāvdaļu koncentrācija, tātad mēs nezinām, vai šampūnu ražotāji šīs proporcijas ievēro, vai tomēr pārkāpj.…